Materiał Partnera

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii dziecięcej?

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii dziecięcej?

Dbanie o zdrowie jamy ustnej dziecka jest niezwykle istotne. Wizyty kontrolne oraz wykonywanie niezbędnych zabiegów w ramach stomatologii dziecięcej warto realizować w renomowanych gabinetach dentystycznych gwarantujących profesjonalizm i odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów. Co konkretnie najczęściej realizują dentyści zajmujący się uzębieniem dzieci?

Najważniejszy pierwszy krok

W leczeniu zębów dzieci niezwykle istotne są tzw. wizyty adaptacyjne, czyli zapoznanie małego pacjenta z gabinetem stomatologicznym. Tego typu odwiedziny przeprowadzane są w sympatycznej atmosferze, a dentysta oswaja dziecko ze specyficznym otoczeniem i sprawia, że nie kojarzy się ono z bólem czy wykonywaniem niekomfortowych zabiegów. Podczas wizyt adaptacyjnych wykonuje się najczęściej fluorowanie zębów mlecznych – czynność ta realizowana jest w celu zapobiegnięcia powstawaniu próchnicy. Po udanych odwiedzinach w gabinecie stomatologicznym dziecko nie będzie bało się dentysty czy poszczególnych sprzętów wykorzystywanych do różnego rodzaju zabiegów. Warto zatem rozpocząć kontrolowanie stanu jamy ustnej u specjalisty. Renomowany gabinet dentystyczny Ewa-Dent zajmuje się m.in. stomatologią dziecięcą, co pozwala zadbać o najmłodszych pacjentów kompleksowo oraz profesjonalnie. W zakresie działań znajduje się m.in. wypełnianie zęba mlecznego. To właśnie z tego typu zębami występuje najwięcej problemów we wczesnym wieku, dlatego ważne jest ich odpowiednie leczenie, które zapewni w przyszłości harmonijny i zdrowy rozwój uzębienia u dziecka.

Specjalistyczne zabiegi

W ramach świadczonych usług dobre gabinety dentystyczne zajmujące się stomatologią dziecięcą są w stanie zrealizować także zabieg ekstrakcji zęba mlecznego. Niekiedy jest to konieczne ze względu na wyrzynanie się zęba stałego poza łukiem, co wynika z braku samoczynnego wypadnięcia zęba mlecznego. Nierzadko usuwa się go też ze wskazań ortodontycznych. W związku z obniżoną odpornością zębów mlecznych w stosunku do stałych możliwy jest szybszy rozwój próchnicy. Należy więc w sposób szczególny dbać o uzębienie dziecka, co oznacza konieczność odbywania regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym realizującym zabiegi w ramach stomatologii dziecięcej. Zalicza się do nich także lakierowanie, lapisowanie czy lakowanie bruzd. To właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednich metod zaproponowanych przez wykwalifikowanego stomatologa zęby dziecka będą w doskonałym stanie, a ich rozwój pozwoli na uzyskanie śnieżnobiałego, prostego i zadbanego uśmiechu.

Opracowanie:
Łazy, Kościuszki 46
tel. 32 671 99 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz