Artykuł sponsorowany

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej najchętniej wykonują Polki i Polacy? 

Jakie zabiegi chirurgii plastycznej najchętniej wykonują Polki i Polacy? 

Zainteresowanie zabiegami chirurgii plastycznej w Polsce stale rośnie, a z usług klinik medycyny estetycznej korzystają zarówno kobiety, jak i – coraz częściej – mężczyźni, którzy pragną poprawić swój wygląd i poczuć się lepiej we własnej skórze. Do wyboru jest coraz więcej operacji plastycznych obejmujących twarz i poszczególne partie ciała. Na które z nich Polacy decydują się najczęściej? Sprawdzamy.

Operacje plastyczne najpopularniejsze wśród kobiet 

Jak wynika ze statystyk, to kobiety stanowią gros pacjentów chirurgów estetycznych i znacznie częściej niż panowie postanawiają udoskonalić swój wygląd za pomocą inwazyjnych zabiegów. Do najchętniej wykonywanych przez Polki operacji plastycznych należą:

  • operacje biustu – przede wszystkim jego powiększenie z użyciem implantów lub własnej tkanki tłuszczowej;

  • liposukcja – usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, najczęściej z okolic brzucha;

  • blefaroplastyka, czyli plastyka powiek górnych i dolnych poprzez wycięcie nadmiaru skóry.

Ponadto kobiety coraz częściej decydują się także na zabiegi z zakresu chirurgii intymnej, między innymi labioplastykę, które powoli przestają być tematem tabu. Wiele pań udaje się do kliniki medycyny estetycznej także po to, by odmłodzić się o kilka lat dzięki liftingowi twarzy i szyi.

Zabiegi, które wybierają mężczyźni 

Panowie zmieniają swoje nastawienie do medycyny estetycznej i coraz częściej poddają się zabiegom, które poprawiają ich wygląd, a co za tym idzie – dodają pewności siebie.

Operacje plastyczne powoli przestają być domeną wyłącznie kobiet. Mężczyźni stanowią już około 20 procent naszych pacjentów, a ich liczba z roku na rok systematycznie wzrasta. Decydują się zarówno na zabiegi w obrębie twarzy, jak i operacje modelujące sylwetkę – mówi specjalista z kliniki chirurgii plastycznej Carella w Białymstoku.

Do najpopularniejszych w ostatnich latach operacji medycyny estetycznej wśród Polaków są plastyka nosa, czyli modyfikacja jego kształtu, oraz ginekomastia – redukcja zbyt dużych piersi poprzez wycięcie nadmiaru tkanki i skóry. Podobnie jak kobiety mężczyźni również coraz częściej usuwają tkankę tłuszczową, korzystając z liposukcji, a także odmładzają swój wygląd poprzez plastykę powiek. Wielu panów poddaje się także zabiegowi otoplastyki, czyli korekcji kształtu i wielkości uszu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz