Materiał Partnera

Jakie zabawki ogrodowe kupować dla dzieci?

Jakie zabawki ogrodowe kupować dla dzieci?

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym musi on zdecydować, jak zagospodarować przydomowy ogród oraz taras lub balkon, aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczne i zachęcające do zabawy otoczenie. Sprawdź, jakimi kryteriami warto kierować się podczas zakupu zabawek ogrodowych i jak dopasować je do wieku oraz indywidualnych pasji twojego dziecka.

Zabawki ogrodowe – sposób na uniknięcie nudy

Nie zawsze możemy wyjść z dzieckiem na plac zabaw oraz udać się do parku rozrywki, parku trampolin lub na basen. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się zabawki ogrodowe, które zachęcają dziecko do aktywności na świeżym powietrzu, są doskonałą receptą na nudę oraz wspierają kreatywność i prawidłowy rozwój dzieci w każdym wieku.

Jakie zabawki ogrodowe kupować dla dzieci?

Posiadając nawet niewielki ogród, możemy zagwarantować naszym dzieciom świetną zabawę, jednak trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, czyli o bezpieczeństwie naszych pociech.

Podczas wyboru zabawek powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • wiek dziecka, który decyduje o wyborze konkretnej zabawki,
  • jakość materiału, z którego zostały wykonane zabawki ogrodowe,
  • atesty i certyfikaty, które powinna posiadać każda zabawka,
  • zainteresowania i pasje naszej pociechy,
  • rozwiązania, które sprawiają, że zabawka „rośnie” wraz z dzieckiem.

Bezpieczeństwo gwarantowane przez atesty i certyfikaty to jeden z najważniejszych kryteriów wyboru zabawek ogrodowych.

- Zabawki ogrodowe powinny uczyć i rozwijać oraz pozwalać aktywnie poznawać otaczający dziecko świat, ale nie kosztem jego bezpieczeństwa, które zapewnia przede wszystkim odpowiednia jakość kupowanych produktów – podkreśla specjalista z hurtowni zabawek Jokomisiada z Wieliczki.

Najbardziej popularne zabawki ogrodowe

W zależności od wielkości przestrzeni, którą dysponujemy mamy do dyspozycji szereg zabawek ogrodowych, m.in. wspierające aktywność fizyczną trampoliny ogrodowe, doskonałe na letnie upały duże baseny i mniejsze baseniki dmuchane, które można wypełnić także plastikowymi kuleczkami, uwielbiane przez wszystkie dzieci huśtawki, place zabaw oraz namioty i domki, a także wiecznie modne i doskonale wspierające rozwój motoryczny zabawki do wody oraz piasku. Świetnym wyborem będą także zestawy do gier zręcznościowych dla  dzieci w różnym wieku i zabawki pozwalające naśladować czynności wykonywane przez rodziców np. kosiarka do trawy.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz