Materiał Partnera

Jakie zabawki dla dziecka wybrać? Poradnik świadomych rodziców

Jakie zabawki dla dziecka wybrać? Poradnik świadomych rodziców

Odpowiednio wybrane zabawki dla dziecka, powinny być  bezpieczne i pobudzać wyobraźnie malucha. Zabawa ma ogromne znacznie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Wybierając zabawki powinniśmy zwrócić uwagę na to z jakich materiałów są wykonane oraz czy ich produkcja przebiega etycznie. Świadomy wybór zabawek to bardzo ważny element wychowania dziecka. Jakie zabawki wybrać?

Ponadczasowe zabawki

Półki supermarketów uginają się dziś od przeróżnych zabawek. Najczęściej wykonane są one z plastiku, produkowane w Chinach i bardzo kolorowe. Takie zabawki mają hipnotyzować dziecko setkami różnych bodźców. Graja, ruszają się, świecą. Dzieci często proszą właśnie o takie prezenty, ponieważ to je najczęściej widzą u kolegów, w sklepach i w reklamach. To jednak nie znaczy, że takie zabawki są najlepsze. Tak naprawdę najważniejsze w każdej zabawie jest rozwijanie wyobraźni. Dziecko, którego rodzice dbają, o prawidłowy rozwój, będzie świetnie się bawić zarówno nowoczesnym tabletem jak i drewnianym samochodzikiem. Takie, którego wyobraźnia nie rozwija się prawidłowo, równie szybko znudzi się supermodną, wielofunkcyjną zabawką, jak każdym innym przedmiotem. Dlatego warto wybierać zabawki ponadczasowe, które pozwolą dziecku się rozwijać – właśnie takie zabawki znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Miriam . Zabawki wykonywane są ręcznie. Pracownicy firmy realizują swoje autorskie projekty, a drewno malowane jest wyłącznie olejem lnianym. Aby uzyskać różne kolory, stosuje się po prostu różne gatunki drewna ‐ od poczciwej brzozy, po egzotyczne, ciemne wenge. Raz na kwartał w ofercie pojawiają się nowe zabawki ‐ poza rodzicami, kupują je także kolekcjonerzy.

Zabawki zdrowe dla środowiska

Drewniane laleczki, domki i samochodziki, to zabawki, które nie tylko dostarczą dziecku wiele radości. Zabawa jest bezpieczna, bo zabawki są wykonane solidnie ‐ nie musimy się obawiać, że jakieś elementy odpadną. Są to także przedmioty wykonane z szacunkiem dla środowiska. Produkcja zabawek drewnianych jest znacznie korzystniejsza, pod kątem ekologicznym, od produkcji przedmiotów z tworzyw sztucznych. Warto od pierwszych chwil uczyć dziecko szacunku do środowiska naturalnego, zwłaszcza, że ludzkość właśnie musi się mierzyć z problemami ogromnych ilości odpadów i wywołanym przez nieodpowiedzialne sposoby produkcji globalnym ociepleniem. Warto mieć tego świadomość wybierając zabawki i postawić na takie, które będą zdrowe dla środowiska i ponadczasowe – czyli posłużą nie tylko dziecku, ale tez za kilka lat jego młodszemu rodzeństwu.

Zabawki ręcznie wykonane

Wspomniana firma Mariam oferuje zabawki ręcznie wykonane. Są one przygotowywane z ogromną precyzją, a osoby, które zajmują się ich tworzeniem wkładają w to mnóstwo serca. Trudno sobie wyobrazić lepszy produkt tego typu. Takie zabawki będą towarzyszyć przez wiele lat, a później staną się wspaniała pamiątką dzieciństwa, a może także będą bawić kolejne pokolenia?

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz