Materiał Partnera

Jakie wyróżniamy typy rusztowań?

Jakie wyróżniamy typy rusztowań?

Rusztowania to konstrukcje, które bardzo często spotkać możemy, mijając różnego rodzaju budynki znajdujące się aktualnie w zakresie prac remontowych takich jak naprawa elewacji, malowanie czy też prace ociepleniowe. Istnieje wiele rodzajów rusztowań, które znajdą zastosowanie w całkowicie różnych miejscach, dlatego właśnie postaramy się sprawdzić, jakie są powszechnie stosowane rodzaje tych tymczasowych konstrukcji.

Rusztowania jezdne

Jest to rodzaj rusztowania modułowego, który składa się ze standardowych elementów takich jak ramy, poręcze oraz pomost jednak dokoptowane są do tego również kółka, dzięki którym możemy w bardzo prosty sposób przesuwać całą konstrukcję rusztowania w miejsce, które będzie tego wymagać bez konieczności jego demontażu, co znacznie usprawnia prace remontowe. Rusztowanie tego typu jest polecane szczególnie do użytkowania w miejscach takich jak hale produkcyjne gdzie podłoża są stabilne i płaskie. Rusztowania tego typu są zazwyczaj bardzo lekkie, co znacznie ułatwia ich przesuwanie a także szybkie w montażu i demontażu.

Rusztowania elewacyjne

Rusztowania tego rodzaju dzielimy na kilka podkategorii, wśród których wyróżniamy na przykład:

  • Rusztowania modułowe - Są to typy rusztowań nazywane również systemowymi, a składają się one z rozmieszczonych w równych odstępach i połączonych ze sobą przy pomocy kryz lub złączy obrączkowych modułów składających się z rygli a także stojaków ze stężniami. Dzięki temu można je stosować praktycznie w każdym rodzaju konstrukcji budowlanej takiej jak na przykład kominy czy wieże kościelne. *

  • Rusztowania warszawskie (kolumnowe) - Jest to rodzaj rusztowań, który stosuje się bardzo często przy pracach na niewielkich wysokościach, ponieważ ich wysokość nie może przekraczać 8 metrów, a składają się one z rur posiadających różne rozmiary a także oczywiście pomostu.

  • Rusztowania wspornikowe - Ten rodzaj rusztowań stosuje się zazwyczaj podczas prac elewacyjnych dotyczących nadbudowy i tak wysokich już budynków, a ich konstrukcja zakotwiczana jest specjalnymi wspornikami od wewnątrz.

  • Rusztowania stojakowe - Jest to rodzaj rusztowań elewacyjnych, które składają się z leżników, tężników i podłużnic, których zadaniem jest wzmocnienie całej konstrukcji segmentowej opartej na podporach.

  • Rusztowania hybrydowe (specjalne) - Są to rodzaje rusztowań, w których mamy możliwość połączenia różnych typów rusztowań tworzących wspólnie jeden spójny element, dzięki czemu umożliwia nam to wykonanie wszelkich prac gdzie konstrukcja budynku posiada nieregularny kształt.

Skąd możemy wziąć rusztowanie?

Zarówno rusztowania jezdne jak i elewacyjne możemy kupić jednakże dużo lepszym i przede wszystkim tańszym rozwiązaniem jest ich wypożyczenie w firmie Diagonal wraz z usługą montażu i demontażu, dzięki czemu możemy mieć pewność, że cała konstrukcja zostanie zbudowana przez profesjonalistów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz