Materiał Partnera

Jakie wyroby wchodzą w zakres galanterii ze stali nierdzewnej?

Jakie wyroby wchodzą w zakres galanterii ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna jest szeroko wykorzystywana m.in. w przemyśle czy budownictwie. Poszczególne elementy z tego materiału są nierzadko montowane w maszynach, stanowią także części konstrukcji. Jak się jednak okazuje, ze stali można również z powodzeniem stworzyć w pełni funkcjonalne meble, a także wiele innych produktów określanych mianem galanterii. Jakie zatem dokładnie wyroby wchodzą w jej skład?

Odpowiedni materiał

W przypadku niektórych elementów niezwykle istotny jest ich typ planowanej eksploatacji oraz warunki, na jakie będą w jej trakcie narażone. Okazuje się, że w wielu zakładach czy fabrykach świetnie sprawdzają się wyroby ze stali nierdzewnej. Zastosowanie takiego materiału gwarantuje doskonałą odporność na wilgoć – brak pojawiającej się korozji jest w wielu branżach niezwykle istotny. Poszczególne zakłady wymagają również wytrzymałości na działanie niebezpiecznych substancji żrących. W takim wypadku do produkcji poszczególnych elementów galanterii wybierana jest stal kwasoodporna.

W zależności od indywidualnych preferencji zamawiającego oraz jego wymogów i oczekiwań poszczególne elementy mogą być dzięki możliwościom produkcyjnym w pełni dostosowane i spersonalizowane. Kompleksowe usługi w tym zakresie gwarantuje firma Inox Pisz, która od wielu lat zajmuje się obróbką stali nierdzewnej oraz produkcją wyrobów z tego materiału. Jakie konkretnie elementy galanterii ze stali znaleźć można w rozbudowanej ofercie tego typu zakładów?

Wiele wyrobów ze stali

Sprawdzające się doskonale w magazynach i halach czy sklepach wielkopowierzchniowych regały coraz częściej wykonuje się z funkcjonalnej i wytrzymałej stali. Z tego materiału tworzone są także nierdzewne wieszaki, na których można zawieszać ładunki zarówno suche, jak i mokre. Dzięki parametrom stali nierdzewnej wieszak nie skoroduje, co jest jego ogromną zaletą. Do łatwego przechowywania poszczególnych materiałów służą również haczyki czy zawiesia, które także zalicza się do elementów galanterii ze stali. Materiał ten wykorzystywany jest także do wyrobu konstrukcji wieszakowych oraz ekspozytorów.

Ze stali nierdzewnej bądź kwasoodpornej tworzone są przez renomowanych producentów również inne wyroby, np. gondole czy wsporniki. Z powodzeniem można z tego materiału wykonać konstrukcje do stołów i krzeseł. Firmy zajmujące się obróbką stali i wykonywaniem z niej poszczególnych wyrobów proponują też elementy bram czy schodów wykonane właśnie z nierdzewnego, wytrzymałego materiału. Świetnie sprawdzi się on także do realizacji okuć żeglarskich – duża wilgotność w trakcie eksploatacji nie stanowi w tym wypadku przeszkody i nie wpływa na wytrzymałość elementu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz