Materiał Partnera

Jakie wyroby obejmuje szeroki asortyment składów drzewnych?

Jakie wyroby obejmuje szeroki asortyment składów drzewnych?

Drewno jest surowcem wykorzystywanym w wielu różnych branżach. Jest świetnym materiałem stosowanym do produkcji różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych w budownictwie, doskonale sprawdza się do artykułów wykończeniowych i wielu innych produktów. Warto jednak pamiętać, że użyte drewno musi charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością i innymi parametrami na wysokim poziomie, co gwarantują wyłącznie renomowane składy drzewne.

Drewno w różnej postaci

Jednym z podstawowych produktów oferowanych w dobrych składach drzewnych jest tarcica. Szeroki asortyment renomowanych miejsc tego typu obejmuje zarówno tarcicę stolarską czy konstrukcyjną, jak i paletową, świeżą, szalunkową, sezonową czy impregnowaną, która została przez specjalistów we właściwy sposób przygotowana. Do dalszej obróbki doskonale nadaje się tarcica liściasta i iglasta w formie nieobrzynanej lub obrzynanej. Kompleksowa oferta dobrego składu drzewnego to także szereg wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych wykonanych z drewna. Zalicza się do nich więźbę dachową, która jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji dachu. Belki, krawędziaki czy łaty warto nabyć w renomowanym Składzie Drzewnym, który gwarantuje sporą wytrzymałość wyrobów dzięki zastosowaniu odpowiednich gatunków drzewa. Surowiec ten świetnie sprawdza się też w przypadku materiałów wykończeniowych – wykonuje się z niego bowiem płyty OSB z przeznaczeniem na odeskowanie dachu, estetyczną boazerię podbitkową i wyheblowaną deskę okapową oraz wiatrownice.

Elementy drewniane do domu, ogrodu i nie tylko

Jednym z podstawowych wyrobów drewnianych w ofercie dobrych składów drzewnych jest sklejka. Do naczep samochodowych i wykończenia wnętrz samochodów dostawczych zaleca się wykorzystanie sklejki antypoślizgowej, natomiast do wykonywania mebli świetnie sprawdzi się sklejka meblarska w stanie surowym, bądź obłogowana okleiną naturalną. Ofertę uzupełnia sklejka szalunkowa i płyty wiórowe, pilśniowe czy MDF. W renomowanym składzie drzewnym otrzymać można też wiele gotowych wyrobów drewnianych dla domu i ogrodu, np. wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie drzwi czy okna, a także stylowe schody, parapety czy listwy wykończeniowe. Szeroki asortyment obejmuje też boazerię podbiciową i wykończeniową, podłogę sosnową o wysokiej wytrzymałości czy dwustronnie ryflowaną deskę tarasową przeznaczoną do konstruowania balustrad lub podłóg. Ogród warto wyposażyć w estetyczne i odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne płoty lamelowe, sztachety płotowe czy pergole. Dobre składy drzewne w ramach świadczonych usług tworzą nawet altanki na specjalne zamówienie klienta, które wykonane są z wysokogatunkowego drewna.

Opracowanie:
Kościan, Promienista 6
tel. 65 512 04 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz