Artykuł sponsorowany

Jakie wyroby hutnicze znaleźć można w ofercie dobrych dystrybutorów?

Jakie wyroby hutnicze znaleźć można w ofercie dobrych dystrybutorów?

Wyroby hutnicze są szeroko stosowane przede wszystkim w przemyśle, ale i w budownictwie. Ze względu na ich intensywną eksploatację oraz spore obciążenia, na jakie są narażone, niezbędne jest ich profesjonalne przygotowanie. Gwarantują to wyłącznie najlepsi dystrybutorzy wyrobów hutniczych, których rozbudowana oferta obejmuje wiele artykułów tego typu – jakich dokładnie?

Wszechstronne pręty

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle czy budownictwie są pręty. Są one przede wszystkim elementem wzmacniającym poszczególne konstrukcje, dlatego muszą być wykonane w odpowiedni sposób, gwarantujący wysoką wytrzymałość takiego wyrobu hutniczego. Pręty różnią się od siebie przekrojem – oprócz kwadratowych i okrągłych, renomowani dystrybutorzy  proponują także przeważnie pręty sześciokątne i prostokątne. Popularnym typem prętów o prostokątnym przekroju są tzw. płaskowniki.

Znajdują się one w rozbudowanej ofercie dystrybutora wyrobów hutniczych, firmy Rekord s.c., która sprzedaje je zgodnie z wytycznymi podanymi przez klienta. Najczęściej płaskowniki wykorzystuje się przy produkcji wszelkiego rodzaju ogrodzeń czy balustrad, świetnie sprawdzają się też jako element poręczy, barierek czy słupków. Płaskowniki są jednak niezwykle wszechstronne i z powodzeniem stosować je można także w rozmaitych urządzeniach jako ich elementy konstrukcyjny. Jakie jeszcze wyroby hutnicze znaleźć można w ofercie renomowanych dystrybutorów?

Szeroki asortyment wyrobów hutniczych

Szeroko wykorzystywanym wyrobem hutniczym jest też tzw. ceownik. Produkuje się je najczęściej z określonych gatunków stali, co zapewnia ich wytrzymałość i wysoką jakość. Ich kształt – jak sama nazwa wskazuje – przypomina literę C, a najczęściej wymagany jest m.in. przy wznoszeniu słupów oraz wielu różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Ceowniki są także bardzo często elementem znajdującym zastosowanie w stolarstwie czy przemyśle mechanicznym. Do wyrobów hutniczych oferowanych przez renomowanych dystrybutorów zaliczyć można również teowniki, których kształt przypomina z kolei literę T.

Wykorzystując specjalistyczne procesy gięcia lub walcowania metalu możliwe jest też przygotowanie kątowników. To kolejny już typ wyrobów hutniczych oferowanych przez dobrych producentów. Kątownik ze względu na swój kształt stanowi jeden z najważniejszych elementów stelaża niezbędnego do wzniesienia konstrukcji składających się np. z blach stalowych. Wykonane w profesjonalnych zakładach produkcyjnych wyroby hutnicze charakteryzują się sporą wytrzymałością, a dzięki sporym możliwościom w zakresie ich tworzenia możliwe jest wykonanie precyzyjnie dopasowanych elementów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz