Materiał Partnera

Jakie usługi świadczy radca prawny?

Jakie usługi świadczy radca prawny?

Kancelaria radcy prawnego zajmuje się pomocą prawną w różnych dziedzinach (między innymi prawo cywilne i rodzinne). Czasami skorzystanie z pomocy radcy prawnego jest koniecznością, innym razem klienci korzystają z porady, aby upewnić się, czy podejmują właściwe decyzje. Jednak nie ma znaczenia tutaj powód Twojej wizyty w biurze radcy prawnego. Sprawdź, w czym konkretnie Ci pomoże!

W jakich sytuacjach skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Pomoc radcy prawnego obejmuje wiele dziedzin, wśród których można wyróżnić:

  • prawo cywilne ( w tym rzeczowe i spadkowe)

  • prawo rodzinne

  • prawo gospodarcze i handlowe

  • przekształcanie oraz łączenie spółek

  • prawo upadłościowe i naprawcze

  • zamówienia publiczne.

Poza tym profesjonalna kancelaria radcy prawnego pomoże w regulacji stanu prawnego nieruchomości, tworzeniu niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, tworzeniu indywidualnej działalności gospodarczej, jak i windykacji należności.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty w dziedzinie prawa?

Wszystkie umowy oraz dokumenty, jakie musisz podpisać, powinny być sprawdzone przez specjalistów, którzy mają doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że umowa nie zawiera haczyków, które mogłoby Cię narazić na straty, czy też inne konsekwencje. Język prawniczy jest skomplikowany, szczególnie dla osób, które na co dzień się nim nie posługują. Ewentualne błędy może wykryć tylko fachowiec, w tym wypadku radca prawny.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, warto nawiązać stałą współpracę z biurem radcy prawnego. W razie problemów wynikających z opóźnień w opłaconej fakturze, czy też wątpliwości w przypadku tworzeniu umów radca prawny udzieli Ci fachowej porady. Jedną z firm, która zawiera współpracę z klientami indywidualnymi oraz podmiotami gospodarczymi, jest Kancelaria Radcy Prawnego Tomasza Małyska. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w swojej branży zdobyli grono zaufanych klientów oraz niezbędne kwalifikacje. Powierzając im swoje sprawy, możesz być pewny kompetencji oraz niezawodności. Jeżeli interesuje Cię konkretne zagadnienie, warto przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy specjalizują się w danej dziedzinie.

Pamiętaj, że radca prawny pomaga nie tylko w sytuacjach związanych z tworzeniem umów oraz podpisywaniem dokumentów. Możesz się do niego zwrócić również wtedy, gdy potrzebujesz pomocy w przeprowadzeniu sprawy rozwodowej, podziału majątku, egzekucji długów czy też stworzeniu wniosku o zapłatę należności.

Opracowanie:
Częstochowa, al. Najświętszej Maryi Panny 48 lok. 2, 3
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz