Materiał Partnera

Jakie usługi świadczy nowoczesny serwis automatycznych skrzyń biegów?

Jakie usługi świadczy nowoczesny serwis automatycznych skrzyń biegów?

Automatyczna skrzynia biegów zainstalowana w samochodzie to spore udogodnienie dla kierowcy. Komfortowe poruszanie się pojazdem bez konieczności manualnej zmiany przełożeń to rozwiązanie wybierane nie tylko przez coraz większą ilość użytkowników pojazdów, ale także przez producentów. Należy jednak pamiętać, że automatyczna skrzynia wymaga odpowiedniego serwisowania – jakie usługi wchodzą w jego zakres?

Prawidłowa praca

Właściwie funkcjonująca automatyczna skrzynia biegów charakteryzuje się przede wszystkim płynną zmianą przełożeń. Powinna być ona wolna od wszelkich szarpnięć czy niepokojących odgłosów, a biegi dopasowywane do stylu jazdy kierowcy. Różnego rodzaju niepokojące objawy polegające np. na opóźnionych zmianach przełożeń mogą świadczyć o awarii automatycznej skrzyni biegów. W takiej sytuacji warto udać się do specjalistycznego warsztatu, który zajmuje się serwisem automatycznych przekładni. Dzięki możliwości komputerowej diagnostyki będzie on w stanie łatwiej zlokalizować źródło problemu.

Doświadczenie i wiedza mechaników w nowoczesnym serwisie automatycznych skrzyń biegów pozwolą określić problem związany z przekładnią i tym samym zaproponować optymalne rozwiązania w tym zakresie. Specjaliści z Overdrive Service mogą zadbać nie tylko o naprawę zużytych elementów w skrzyni biegów, ale także zajmą się m.in. wymianą oleju metodą dynamiczną. Na czym konkretnie polega takie rozwiązanie i dlaczego warto z niego skorzystać?

Dynamiczna wymiana oleju

Oprócz kompleksowej diagnostyki oraz napraw automatycznych skrzyń biegów w nowoczesnych serwisach można także zrealizować usługę dynamicznej wymiany oleju. Należy pamiętać o tym, że przekładnia również wymaga wymiany środka smarnego, nawet jeśli czynność taka nie jest zalecana przez producenta. Wpływa to pozytywnie nie tylko na funkcjonowanie samej skrzyni, ale zdecydowanie wydłuża jej żywotność i pozwala zapobiec problematycznym i kosztownym awariom automatycznej przekładni. Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie jest dynamiczna wymiana oleju.

To nowoczesna metoda stosowana wyłącznie w renomowanych warsztatach, które dysponują specjalistycznym urządzeniem umożliwiającym przeprowadzanie czasochłonnej czynności serwisowej. Dodatkowe środki czyszczące wraz z odpowiednią ilością nowego oleju pozwalają w pełni usunąć przepracowany środek smarny. Konwencjonalna metoda grawitacyjna jest znacznie mniej skuteczna – pozwala bowiem na wymianę jedynie 30-60% całego oleju. Warto zatem zadbać o automatyczną przekładnię i wszelkie jej naprawy czy wymianę oleju zrealizować w renomowanym serwisie.

Opracowanie:
Podkowa Leśna, Warszawska 7
tel. 601 302 014
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz