Materiał Partnera

Jakie usługi świadczą zakłady wulkanizacyjne?

Jakie usługi świadczą zakłady wulkanizacyjne?

Wulkanizacja jest jednym z najważniejszych elementów mechaniki samochodowej – to właśnie bowiem dbanie o koła samochodu zapewnia pełne bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Zakłady wulkanizacyjne świadczą obecnie kompleksowe usługi, w ramach których oprócz sprzedaży, naprawy i wymiany opon realizowane są także inne czynności. Co zatem dokładnie proponują renomowani wulkanizatorzy swoim klientom?

Opona idealnie dopasowana

Decydując się na zakup konkretnych opon, warto skonsultować swój wybór z wulkanizatorem. Będzie on w stanie określić, czy konkretne ogumienie jest optymalnym rozwiązaniem do posiadanych przez klienta felg oraz czy sprawdzi się w konkretnym pojeździe. W niektórych autach konieczne jest bowiem zastosowanie opon wzmocnionych, które charakteryzują się też wyższym indeksem nośności. Po wyborze właściwego ogumienia zakład wulkanizacyjny przystąpi do jego założenia na felgi.

Wbrew pozorom jest to zadanie niełatwe i wymaga specjalistycznych urządzeń umożliwiających przeprowadzenie całego procesu. Fachowiec z zakładu wulkanizacyjnego zadba o precyzyjne nałożenie opony na felgę, zwracając przy tym uwagę m.in. na czujniki ciśnienia powietrza, które montowane są w nowszych pojazdach. FHU Arak to wulkanizator z wieloletnim doświadczeniem – oprócz sprzedaży opon i ich wymiany zajmuje się on również naprawą uszkodzonego ogumienia. Okazuje się bowiem, że w wielu sytuacjach możliwe jest uniknięcie kosztownej konieczności zakupu nowych opon właśnie dzięki takiej usłudze.

Maksymalna przyczepność

Koła samochodu są elementem, który przenosi moc silnika na drogę i tym samym daje możliwość poruszania się i sterowania pojazdem. Ich rola jest zatem niezwykle istotna – z tego powodu warto kompleksowo zadbać o ogumienie, odbywając regularne przeglądy w zakładzie wulkanizacyjnym. Zakład wulkanizacyjny zajmie się też felgami – zarówno aluminiowymi, jak i stalowymi.

Obręcze, na które zakładane są opony, to bowiem równie ważny element kół. Felgi powinny być przede wszystkim proste. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne prowadzą bowiem do pojawienia się drgań podczas jazdy, co z kolei jest niebezpieczne zarówno dla kierowcy, jak i jego pasażerów. Warto w takiej sytuacji wybrać zakład wulkanizacyjny świadczący usługę prostowania felg. Specjaliści zadbają o to, by obręcze były ponownie równe i zapewniały doskonałą jakość podczas prowadzenia pojazdu.

Opracowanie:
Warszowice, Osińska 36
tel. 600 228 945
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz