Materiał Partnera

Jakie usługi realizowane są w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Jakie usługi realizowane są w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Prowadzenie własnej działalności to sporo obowiązków, a jednym z nich jest konieczność prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jeżeli firma spełnia kryteria określone w ustawie, musi rozliczać się właśnie w ten sposób, co nie należy do zadań prostych i warto powierzyć je specjalistom z dobrego biura rachunkowego. Jakie konkretnie usługi świadczą oni w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Operacje pod kontrolą

Renomowane biura rachunkowe prowadzące księgi rachunkowe to spore udogodnienie dla właścicieli firm, którzy mogą powierzyć poszczególne aspekty działalności przedsiębiorstwa specjalistom. Zajmą się oni przede wszystkim opracowaniem polityki rachunkowości oraz zakładowego planu kont. Pozwala to na dopasowanie optymalnych rozwiązań dla konkretnej działalności i tworzenie zasad wyceny aktywów i pasywów, ewidencji szczegółowej czy wykazu kont syntetycznych oraz analitycznych. Takie działania w ramach świadczonych usług swoim klientom proponuje biuro rachunkowe Fenix – specjaliści prowadzący księgi rachunkowe firmy zajmą się też bieżącym ewidencjonowaniem operacji gospodarczych, co pozwoli na ich precyzyjne kontrolowanie. Analizowane są także pod względem formalnym i rachunkowym wszelkie dokumenty źródłowe. Specjaliści z dobrego biura rachunkowego świadcząc kompleksowe usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, zadbają o ewidencję dla celów podatku VAT oraz nadzorowanie środków trwałych. Księgowi zajmują się też sporządzaniem wielu niezbędnych dokumentów, które firma musi przygotowywać systematycznie oraz rzetelnie – jakich dokładnie?

Najważniejsza dokumentacja

Biuro rachunkowe zajmujące się prowadzeniem ksiąg rachunkowych konkretnego przedsiębiorstwa w ramach świadczonych usług powinno sporządzać deklaracje podatkowe w zakresie podatku VAT. Księgowi bez problemów wykonują dla swoich klientów sprawozdania finansowe różnego rodzaju. Są to najczęściej bilanse, rachunki i wyniki, dzięki którym można zwrócić uwagę na poszczególne aspekty działalności i rentowność firmy. Przedsiębiorca korzystający z pełnego prowadzenia ksiąg rachunkowych przez renomowane biuro rachunkowe będzie mógł też liczyć na sporządzanie przez specjalistów rocznego sprawozdania finansowego po zakończonym roku obrotowym. Jest to wymóg, którego brak realizacji lub niepoprawne wykonanie skutkować może poważnymi konsekwencjami, dlatego warto w tym celu wynająć profesjonalistów. To właśnie księgowi dbają o właściwe rozliczenia w zakresie podatku dochodowego, co jest kolejnym elementem prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jak się zatem okazuje, jest to zadanie niełatwe i wymagające sporej wiedzy, dlatego warto je powierzyć specjalistom z biura rachunkowego.

Opracowanie:
Siewierz, Oleśnickiego 19
tel. 32 678 16 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz