Materiał Partnera

Jakie usługi rachunkowe wykonują profesjonalni księgowi?

Jakie usługi rachunkowe wykonują profesjonalni księgowi?

Obowiązki związane z prowadzeniem działalności to dla każdego przedsiębiorcy spore wyzwanie. Warto zdecydować się na profesjonalną pomoc w zakresie rachunkowości i rozpocząć współpracę z profesjonalnymi księgowymi. Realizowane przez nich czynności znacząco usprawniają pracę firmy oraz zapewniają jej właścicielowi możliwość skupienia się m.in. na skutecznym promowaniu marki i pozyskiwaniu nowych kontrahentów.

Firma właściwie rozliczona

Kierowanie własną firmą możliwe jest dopiero po jej odpowiednim zarejestrowaniu. Założenie działalności może być dla wielu osób problematyczne, dlatego warto już na tym etapie skorzystać z usług biura rachunkowego. Okazuje się bowiem, że księgowi są w stanie pomóc przy zakładaniu przedsiębiorstwa, zapewniając fachowe doradztwo i wsparcie przy wypełnianiu kłopotliwych formalności i nie tylko. W początkowym etapie działania firmy niezbędne jest też określenie, w jaki sposób będzie się ona rozliczać w celach podatkowych.

Jedną z metod jest księga przychodów i rozchodów. Komfortowym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy jest zlecenie prowadzenia jej przez biuro rachunkowe, które może zająć się także realizacją zadań związanych z rozliczaniem w formie tzw. ryczałtu ewidencjonowanego. Rozliczać w inny sposób muszą się natomiast większe firmy, których przychody w ciągu roku przekroczyły ustalony limit – obecnie wynosi on 2,000,000 euro w przeliczeniu na walutę polską. W takim wypadku niezbędne jest prowadzenie ksiąg handlowych, czego podejmie się biuro rachunkowe Aliny Dachtery-Borowiak, które jest w stanie zająć się również innymi usługami związanymi z księgowością – jakimi dokładnie?

Podatki i nie tylko

Jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia własnej działalności jest także sporządzanie wymaganych deklaracji podatkowych. W ramach współpracy z biurem rachunkowym przedsiębiorca nie musi zajmować się ich przygotowywaniem – uczynią to profesjonalni księgowi. Zadbają oni również o poprawne i terminowe wykonanie sprawozdań finansowych. Dzięki nim właściciel firmy jest w stanie lepiej zarządzać środkami przedsiębiorstwa, co z kolei przekłada się na efektywność i wyższe wyniki w zakresie generowanych przychodów.

Niezwykle istotnym elementem prowadzenia własnej działalności jest też sporządzanie deklaracji do ZUS. Także i w tym przypadku możliwe jest zlecenie przygotowania niezbędnych dokumentów księgowym. Świadczone przez nich kompleksowe usługi rachunkowe znacząco usprawniają zatem funkcjonowanie firmy. Przedsiębiorca nie musi już zajmować się czasochłonnymi i żmudnymi rozliczeniami, może natomiast skupić się na rozwoju prowadzonej przez niego działalności.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz