Materiał Partnera

Jakie usługi najczęściej realizowane są w branży metalowej?

Jakie usługi najczęściej realizowane są w branży metalowej?

Przygotowanie poszczególnych elementów metalowych do ich użytku np. w przemyśle oponiarskim  wymaga przeprowadzenia poszczególnych prac. Jedną z nich jest obróbka skrawaniem, którą zajmują się profesjonalne firmy świadczące usługi w branży metalowej. Są one w stanie wykonać na zlecenie klienta także szereg innych czynności, do których konieczne jest zastosowanie specjalistycznych maszyn i narzędzi – jakich dokładnie? Obrabiarkach konwencjonalnych i sterowanych CNC oraz elektrodrążarkach

Precyzyjna obróbka

Dopasowanie konkretnego elementu metalowego do oczekiwań klienta jest niezwykle istotne. To właśnie dzięki właściwej obróbce poszczególne wyroby mogą być zastosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Ma to ogromne znaczenie chociażby w przemyśle metalowym, gdzie precyzja musi być zachowana na najwyższym poziomie. Warto obróbkę skrawaniem powierzyć specjalistom z renomowanej firmy świadczącej kompleksowe usługi w zakresie branży metalowej.

Ich nowoczesne zaplecze techniczne pozwoli na realizację poszczególnych prac szybko i dokładnie. W przypadku obróbki skrawaniem najczęściej wykorzystuje się do tego tokarki, a renomowane firmy, takie jak np. Pressta-Narzędziownia Sp. z o.o., są w stanie wykonać poszczególne czynności również z użyciem szlifierek i frezarek, w tym w szczególności na niezwykle wydajnych tokarkach, frezarkach oraz szlifierkach sterowanych numerycznie. Warto wspomnieć również o innym typie obróbki ubytkowej – elektrodrążeniu. Również i tę usługę wykonają fachowcy działający sprawnie w branży metalowej.

Solidnie zrealizowana praca

W przypadku elementów metalowych bardzo ważne jest rzetelne przeprowadzanie prac i wykonanie ich w tolerancjach spełniających oczekiwania klienta. Połączenie wyrobów wykonanych z metalu to także czynność, którą zajmują się fachowcy oferujący usługi w branży metalowej. W tym celu przeważnie realizują oni spawanie. Należy jednak pamiętać, że tego typu prace nie należą do prostych, dlatego mogą być wykonane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów. Zajmą się oni też wykrawaniem i gięciem blach w celu nadania im odpowiedniego, wymaganego przez klienta kształtu i rozmiaru.

Do wykrawania i gięcia blach wykorzystuje się przeważnie prasy krawędziowe i rewolwerowe. Firma realizująca tego typu usługę powinna być również zaopatrzona w nowoczesną gilotynę hydrauliczną. Do czynności wykonywanych przez specjalistów z branży metalowej zaliczyć można także obróbkę cieplną. Każda z wymienionych prac powinna być jednak zrealizowana wyłącznie w renomowanym, przystosowanym do takich działań zakładzie. To przede wszystkim gwarancja wykonania wszelkiego rodzaju elementów metalowych precyzyjnie i zgodnie z oczekiwaniami oraz ich perfekcyjnie dopasowanie pod względem wymiarów i kształtu.

Opracowanie:
Bolechowo-Osiedle, Obornicka 1
tel. 61 812 60 12
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz