Materiał Partnera

Jakie usługi informatyczne wybrać dla placówek medycznych?

Jakie usługi informatyczne wybrać dla placówek medycznych?

Korzystanie z systemów informatycznych w placówkach medycznych jest korzystne z wielu powodów – usprawnia koordynację i kompleksowe zarządzanie placówką, kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, ułatwia pracę i zmniejsza czas poszukiwania dokumentów, niesie również korzyści pacjentom. Jakie są zalety korzystania z programów informatycznych dla placówek medycznych?

System informatyczny w placówce medycznej

W związku z wymogiem przejścia na dokumentację elektroniczną w szpitalach czy przychodniach, placówki medyczne potrzebują jasnych programów informatycznych umożliwiających im prowadzenie wszelkiej dokumentacji. Potrzebny jest specjalny system informatyczny, który pozwoli na dokumentowanie pacjenta, a także sprawne zarządzanie placówką. Jeżeli chodzi o pacjenta, system służy już na samym wstępie kontaktu z klientem, podczas jego rejestracji. Ponadto, zapisywane są także badania lekarskie i wszystkie zabiegi oraz możliwe jest wydanie elektronicznego skierowania lub recepty. System informatyczny zdecydowanie skraca pracę zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek, gdyż nie trzeba szukać kart po nazwisku, a wystarczy je tylko wpisać w systemie. Dobry system informatyczny może pomóc w dość rozległym działaniu. Dzięki niemu można sprawnie i bezproblemowo rozliczyć kontrakt NFZ, przygotować raporty nfz , stworzyć dokumentację medyczną oraz ją aktualizować, uzupełnić dane w portalu świadczeniodawcy, stworzyć raporty statystyczne dla NFZ czy przygotować ofertę konkursową. Generalnie system informatyczny pomaga kompleksowo zarządzać placówką. 

Szkolenia z obsługi systemu

Profesjonalne firmy typu Fiducia Obsługa Placówek Medycznych Anna Młodawska, świadczące usługi informatyczne, pomagają klientom nie tylko w oferowaniu gotowego produktu – programu informatycznego, ale także szkolą pracowników (lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, rehabilitantów, pracowników rejestracji)  w jego obsłudze, a nawet w zakresie poprawnego funkcjonowania placówki medycznej.  Ponadto, firma oferuje pomoc w dostosowaniu sprzętu informatycznego oraz jego oprogramowania. Zapewnia nadzór i opiekę nad systemem. Generalnie, profesjonalny outsourcing informatyczny się opłaca, gdyż minimalizuje zatrudnienie kilku pracowników, gdyż ich pracą zajmie się system. Program informatyczny może nawet umożliwić pacjentom rejestrację online, bądź ściągnięcie aplikacji na telefon, której użytkowanie również skróci proces rejestracji. Możliwe jest także wysłanie badań do pacjenta drogą elektroniczną. Podsumowując, sprawne systemy informatyczne ułatwiają prace zarówno lekarzom, pracownikom obsługi, jak i samym pacjentom, którzy mają większy dostęp do własnych danych dotyczących zdrowia.

Opracowanie:
Kielce, al. Na Stadion 51
tel. 535 446 164
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz