Materiał Partnera

Jakie umiejętności powinien mieć dobry serwisant komputerowy?

Jakie umiejętności powinien mieć dobry serwisant komputerowy?

Obecnie podstawą funkcjonowania niemal każdej firmy jest komputer. Nawet jeśli nie jest on używany bezpośrednio w procesie sprzedaży usług czy produktów wytwarzanych przez przedsiębiorstwo, jest on wykorzystywany do kontaktu z klientami, do celów księgowych czy też marketingowych. Każda rzecz, tak i komputer bywa, że ma awarię. Zobaczmy, jak wybrać profesjonalny serwis komputerów, firmę, której zlecimy naprawę komputera, bądź laptopa firmowego?

Używane obecnie komputery rzadko przyjmują postać komputerów stacjonarnych, coraz częściej korzystamy w celach służbowych z mobilnych komputerów zwanych potocznie laptopami. Serwis jednych, jak i drugich urządzeń w odniesieniu do miejsca wystąpienia awarii może dotyczyć dwóch obszarów serwisowania:

  • Oprogramowania (software)

  • Fizycznych usterek sprzętu (hardware).

Dlaczego zdarza się awaria oprogramowania, jak sobie z nią radzić?

Awaria w obszarze software nie należy do rzadkości. Do najczęstszych problemów wymagających oddania komputera do naprawy są:

  • Ataki wirusów, niedostateczne stosowanie zabezpieczeń,

  • Amatorskie programy, wgrywane na chybił trafił, czasem wzajemnie się wykluczające,

  • Błędne użytkowanie oprogramowania, doprowadzające do ciągłego „wieszania się” systemu,

  • Nadmierna ilość programów zainstalowanych na dysku spowalniająca pracę głównego procesora.

Profesjonalny serwisant komputerowy, któremu zlecimy usługę naprawy laptopa, powinien zaproponować nam opiekę informatyczną nad sprzętem komputerowym w naszej firmie, dzięki której ww. zdarzenia będą wyeliminowane raz na zawsze. Ceniąca swoich klientów firma informatyczna zajmie się instalacją profesjonalnych legalnych programów antywirusowych oraz dobierze system operacyjny do potrzeb osób korzystających z komputera.

Nie ma systemu operacyjnego, który w pełni sobie poradzi z nadmierną ilością zainstalowanego oprogramowania. W ramach opieki informatycznej firma zajmująca się serwisem sprzętu komputerowego zajmie się wszelkimi pracami instalatorskimi, podpowiadając rozwiązania, programy, jakie najlepiej sprawdzą się do zadań, jakie chcemy wykonywać na naszym komputerze firmowym. Godny zaufania serwisant laptopów i sprzętu komputerowego dobierze oprogramowanie do możliwości naszego sprzętu i naszych oczekiwań, jak również w razie konieczności zwiększy parametry techniczne sprzętu pod nowocześniejsze oprogramowanie. Przykładem firmy, która dba o ład i porządek na komputerach swoich klientów, jest firma Smart Service Adriana Szałapskiego.

Doświadczenie i umiejętności manualne serwisanta to klucz do sukcesu.

Naprawa laptopów może dotyczyć również fizycznych usterek. Tu kluczem do szybkiego usunięcia awarii jest właściwa diagnoza miejsca usterki. Od intuicji serwisanta zależeć będzie niezawodność naprawy sprzętu komputerowego, która może dotyczyć:

  • Uszkodzeń kart elektronicznych

  • Awarii systemu chłodzenia

  • Uszkodzeń mechanicznych obudów, kieszeni na dysk, czy gniazd zasilania.

Tylko sprawdzone punkty napraw komputerów posiadają bogaty łańcuch kontaktów, który pozwala mieć im dostęp do części zamiennych niemal każdej funkcjonującej na rynku marki w atrakcyjnych cenach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz