Materiał Partnera

Jakie uchwyty wybrać do mebli kuchennych?

Jakie uchwyty wybrać do mebli kuchennych?

Uchwyty, klamki, gałki, a także niewidoczne mechanizmy otwierania szafek kuchennych to bardzo istotny element wykończeniowy mebli kuchennych. Szczegół ten podkreśla urok szafek, nadaje również stylu całej aranżacji. Wyróżniamy wiele różnych uchwytów, jednak największą popularnością cieszą się uchwyty wpuszczane we front. Podpowiadamy, jakie uchwyty wybrać do mebli kuchennych.

Uchwyty relingowe - prostota

Cieszące się dużą popularnością relingi sprawdzają się właściwie w każdej kuchni. Współgrają tak naprawdę z każdym rodzajem mebli i pasują do wszystkiego. Są tak popularne głównie ze względu na swoją prostotę oraz duży wybór zróżnicowanych długości. Można je w bardzo łatwy sposób dopasować do różnych frontów. Ich dużą zaletą jest możliwość mocowania pionowo jak i poziomo, co nie zawsze występuje w innych modelach uchwytów. Takie uchwyty najczęściej występują w kolorach aluminium, satynie i chromie. Niedawno pojawiły się także w odcieniu antycznej miedzi.


Gładkie fronty bez uchwytów

Kuchnia bez uchwytów sprawdzi się w świetnie w nowoczesnych wnętrzach. Rozwiązanie to wygląda wyjątkowo dobrze przy frontach o jednolitym kolorze, np. białym czy czarnym, zarówno tych matowych, jak i lakierowanych na wysoki połysk. Fronty te są w pełni wyeksponowane. Uchwyty są zbędnym dodatkiem, coraz częściej stawiamy na minimalizm. Żeby fronty można było otwierać, należy zastosować specjalne zawiasy. W połączeniu z odbojnikiem, po naciśnięciu frontu otworzą nam się szafki. Podobny efekt możemy uzyskać przy szufladach, wystarczy zastosować prowadnice wyposażone w system określany jako “push to open”.

Niepowtarzalny detal

Uchwyty porcelanowe od długiego już czasu cieszą się dużą popularnością i zbyt szybko raczej się to nie zmieni. Porcelanowe uchwyty piękne podkreślają drewniane fronty, szczególnie wtedy, gdy te zdobione są frezowaniem. Ciekawie komponują się w tradycyjnych szafkach, jak i stylizowanych kredensach. Świetną alternatywą dla porcelanowych detali będą w tych kuchniach uchwyty określane potocznie jako muszelki. Nazwę zawdzięczają swojemu kształtowi. Pasują najbardziej do mebli wykonanych w stylu retro, jednak będą wyglądać fajnie w każdej kuchni. Wybierając uchwyt meblowy do kuchni sugerujmy się jego funkcjonalnością, ale także wybierzmy taki, który nam się po prostu podoba. Meble kuchenne warto kupować u sprawdzonych producentów, np. u Nowintex Producent mebli, w którego ofercie znajdziemy m.i.n. meble kuchenne. Kupując meble dobrej jakości będziemy mieć pewność, że będą nam służyć przez lata.
Opracowanie:
Pajęczno, Przemysłowa 1
tel. 34 311 25 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz