Artykuł sponsorowany

Jakie trutki nadają się na myszy i szczury?

Jakie trutki nadają się na myszy i szczury?

Myszy i szczury potrafią narobić poważnych szkód w domu oraz w pomieszczeniach gospodarczych. Ich obecność łatwo rozpoznać po charakterystycznym zapachu i odchodach. O ile jednak zauważenie, że pojawili się niechciani goście, jest dość proste, o tyle pozbycie się ich bywa prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku szczurów. Warto więc dowiedzieć się, jakie trutki nadają się na myszy i szczury.

Trutki na myszy i szczury – rodzaje

Usunięcie gryzoni z domu wymaga użycia skutecznych, sprawdzonych środków. Na szczęście obecnie jest ich tak wiele, że można w nich wręcz przebierać. Trutki sprzedaje się w formie:

  • płatków,
  • granulatów,
  • kostek,
  • pasty.

W sklepach sprzedawane są też stacje deratyzacyjne z trutką oraz pułapki. Ogromny wybór różnego rodzaju skutecznych środków na myszy i szczury znajdziesz w hurtowni Promex z Bydgoszczy.

Jak działają trutki na myszy i szczury?

Warto mieć świadomość, że trutki na szczury i myszy nie działają od razu. Gdyby tak było, zwierzęta szybko zorientowałyby się, że to coś niebezpiecznego i przestałyby ją jeść.

Środki na gryzonie zazwyczaj mają w składzie substancje aktywne o silnym działaniu przeciwzakrzepowym (antykoagulanty). Dopiero po jakimś czasie doprowadzają one do śmierci gryzonia, wywołując krwotok wewnętrzny. Na ogół dzieje się to w ciągu 3 do 7 dni od połknięcia środka.

Trzeba jeszcze dodać, że trutki na myszy i szczury mają właściwości mumifikujące. Oznacza to, że powodują wysuszanie gryzonia od środka. Dzięki temu nie czuć nieprzyjemnego zapachu, kiedy jego ciało się rozkłada.

Warto wiedzieć, że nawet najskuteczniejszą trutkę trzeba co jakiś czas zmieniać. Dlaczego? Ponieważ, istnieje ryzyko, że gryzonie się na nią uodpornią.

Co zrobić, kiedy pies połknie trutkę na gryzonie?

Chociaż trutki mają być atrakcyjne dla myszy i szczurów, to niestety często przyciągają też zwierzęta domowe, zwłaszcza psy. Niekiedy zdarza się, że pies połknie trutkę na oczach właściciela. Wtedy należy natychmiast zabrać pupila do weterynarza. Gorzej, jeśli futrzak zje środek na gryzonie, a właściciel tego nie zauważy. Jakie objawy mogą się wtedy pojawić?

  • Krwawienie dziąseł,
  • krwawienie z nosa lub odbytu,
  • oddawanie stolca w kolorze zielonym lub niebieskim,
  • biegunka albo zaparcia,
  • wymioty,
  • wodobrzusze,
  • lękliwe, niespokojne zachowanie.

Jeśli zauważysz u swojego psa, któreś z wymienionych objawów, zabierz go jak najszybciej do weterynarza.

Mając świadomość, że trutka na gryzonie może silnie zaszkodzić zwierzętom domowym, należy ją rozkładać w miejscach, do których nie mają dostępu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz