Materiał Partnera

Jakie tkaniny najlepiej sprawdzą się na płaszcz?

Jakie tkaniny najlepiej sprawdzą się na płaszcz?

Sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już za chwilę większość z nas urządzi sobie wędrówkę po sklepach w poszukiwaniu ciepłego płaszcza, który będzie chronił nas przed wiatrem i mrozem. Mimo że na rynku znajdziemy wiele odzieży tego rodzaju, nie każda wykonana jest z materiału, który zapewni nam doskonałą izolację termiczną. Jakie tkaniny najlepiej sprawdzą się do szycia płaszczy?

Jaki powinien być materiał na płaszcz?

Tkanina, z której wykonane zostanie jesienne lub zimowe okrycie wierzchnie powinna być przede wszystkim ciepła. Może być mięsista lub też cechować się szorstkością. Większość z nas lubi, kiedy jest puszysta i zwyczajnie przyjemna w dotyku. Jak zapewnia specjalista z polecanego sklepu włókienniczego – pasmanteryjnego w Warszawie- najlepszym włóknem do wykonania materiału na płaszcz jest wełna. Ta najwyższej jakości pochodzi ze strzyżenia żywych zwierząt. Wełna grzeje, nie pozwala ciału się spocić. Jest mocna, trwała i elastyczna. Dodatkowo odpycha od siebie kurz i inne zabrudzenia, dzięki temu płaszcz na dłużej zachowuje swój nienaganny wygląd. Jakie tkaniny można z niej wykonać?

Flausz

Wysokiej jakości flausz jest gesty, mięsisty i obustronnie drapany. Właśnie dzięki tej czynności na jego powierzchni możemy zaobserwować wyraźny, włochaty meszek. Płaszcze wykonane z flauszu idealnie podkreślają sylwetkę. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z krojem szlafrokowym, rozkloszowanym czy też redingot. Tkanina tego rodzaju jest ciepła i przyjemna w dotyku.

Gabardyna

Gabardyna wykonana z wełny także podlega strzyżeniu, z tym, że na krótko. Dzięki temu możliwe jest uwypuklenie sploty z rzadko spotykanymi skośnymi prążkami. Gabardyna idealnie sprawdzi się do szycia płaszczy o eleganckim i klasycznym kroju. Materiał jest sprężysty i zapewnia dobrą ochronę przed zimnem.

Loden

Loden jest mocną i zwartą tkaniną o bardzo zagęszczonej powierzchni. Jest to wynik intensywnego filcowania. Z racji na dużą sztywność, tkanina ta, nada się do szycia płaszczy o bardzo prostym i surowym kroju. Przykładem może być kurtka typu bosmanka, dyplomatka, czy modele płaszczy w militarnym stylu.

Tweed

Tweed to zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych materiałów płaszczowych, służących do produkcji płaszczy. Jest nieco szorstki, włochaty i urzeka różnokolorową kompozycją zharmonizowanych odcieni, które zazwyczaj układają się w dobrze wszystkim znaną jodełkę. Barwy są rozrzucone po całej powierzchni materiału, co nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. Z tweedu wykonuje się rożnego rodzaju płaszcze. Jest to materiał najchętniej wybierany przez  klientów. Wygląda bardzo oryginalnie i jest ciepły.

Opracowanie:
Warszawa, Madalińskiego 4
tel. 22 646 71 18
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz