Materiał Partnera

Jakie terapie proponuje ośrodek rehabilitacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej?

Jakie terapie proponuje ośrodek rehabilitacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej?

Dzieci i młodzież niepełnosprawna musi być poddawana specjalistycznym terapiom w dobrym ośrodku rehabilitacji, dzięki czemu możliwy jest ich powrót do sprawności. Poszczególne metody leczenia dostępne są w specjalistycznym ośrodku przy Klasztorze Franciszkanów – pracujący tam profesjonaliści dbają o rekonwalescencję najmłodszych w sposób kompleksowy. Co konkretnie oferują?

Rozwiązanie wielu problemów

Dzieci i młodzież niepełnosprawna borykają się z wieloma dolegliwościami, których objawy można skutecznie minimalizować dzięki zastosowaniu profesjonalnych terapii. Należy jednak wybrać renomowaną placówkę zajmującą się rehabilitacją najmłodszych pacjentów – od wielu lat zajmuje się tym ośrodek przy Klasztorze Franciszkanów, którego wykwalifikowany personel pomaga dzieciom i młodzieży z chorobami i zaburzeniami neurologicznymi, ale też wadami genetycznymi czy zespołami wad. Dzięki nowoczesnym metodom terapeutycznym tego typu dolegliwości mogą być skutecznie rehabilitowane, podobnie jak wiele innych.

Zaliczyć można do nich również choroby i zaburzenia metaboliczne, a także wszelkie nieprawidłowości w zakresie rozwoju psychoruchowego. Ośrodek przy Klasztorze Franciszkanów zajmie się też pacjentami, którzy cierpią na konsekwencje wcześniactwa czy obciążeń okołoporodowych. Nierzadko są to trudne przypadki i skomplikowane dolegliwości, jednak ośrodek przy Klasztorze Franciszkanów jest w stanie zaproponować fachową pomoc nawet przy bardzo złożonych schorzeniach u dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Profesjonalne terapie

Ośrodek przy Klasztorze Franciszkanów w ramach świadczonych usług jest w stanie zaproponować młodym pacjentom wiele typów terapii. To przede wszystkim efektywna kinezyterapia, w której skład wchodzą specjalistyczne ćwiczenia bierne i czynno-bierne, a także ułożeniowe Burgera lub opracowane przez Frenkla. Dzięki nim możliwy jest szybszy powrót do zdrowia lub zminimalizowanie dolegliwości związanych z konkretnymi chorobami. Ośrodek przy Klasztorze Franciszkanów oferuje również masaże. Cenioną metodą jest przeznaczony dla niemowląt masaż Shantali, a wykwalifikowany personel jest w stanie zadbać również o wykonanie masażu klasycznego czy według opracowania Castillo Moralesa.

Kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji dzieci i młodzieży ośrodka przy Klasztorze Franciszkanów obejmują też hydroterapię, czyli lecznicze kąpiele perełkowe i wirowe. W wielu dolegliwościach pacjentom pomagają metody zaliczane do elektrolecznictwa, np. galwanizacja, jonofreza czy elektrostymulacja. Do rozwiązań proponowanych przez ośrodek przy Klasztorze Franciszkanów zaliczyć można też światłolecznictwo i ciepłolecznictwo.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz