Materiał Partnera

Jakie taśmy wykorzystuje się do produkcji smyczy i kantarów?

Jakie taśmy wykorzystuje się do produkcji smyczy i kantarów?

Każdy właściciel psa ma w domu smycz, a posiadacz konia – kantar, czyli uzdę bez wędzidła służącą do prowadzenia i przywiązywania wierzchowca. Choć są to przedmioty codziennego użytku, rzadko zastanawiamy się nad tym, jakie materiały posłużyły do ich produkcji. A ma to kolosalne znaczenie, zarówno z punktu widzenia naszej wygody, jak i komfortu zwierzęcia. Jakie taśmy stosuje się do produkcji smyczy i kantarów?

Taśmy polipropylenowe i poliestrowe

W procesie produkcyjnym smyczy i kantarów używa się taśm wykonanych z włókien syntetycznych. Zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu taśmy polipropylenowe i poliestrowe. Oba wymienione wyżej rodzaje taśm cechują się ponadprzeciętną trwałością oraz odpornością na przeciążenia mechaniczne i rozciąganie. Taśmy polipropylenowe i poliestrowe nie mechacą się i przez długi czas zachowują nienaganny wygląd. W dodatku są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwia tworzenie wysoce estetycznych splotów.

O ile psu raczej obojętne jest, na jakiej smyczy chodzi, tak w przypadku koni musimy zwrócić większą uwagę na komfort zwierzęcia. Fani jeździectwa i miłośnicy galopujących wierzchowców najczęściej sięgają po kantary wykonane z taśmy polipropylenowej. Dlaczego? Ponieważ są one miękkie i mają łagodne krawędzie, dzięki czemu nie obcierają pyska konia. Kiedy zwierzęciu jest wygodnie, chętniej reaguje na polecenia jeźdźca.

Gdzie kupić wysokiej jakości taśmy poliestrowe i polipropylenowe?

Producenci smyczy i kantarów chętnie korzystają z usług firmy Tech Band, której siedziba znajduje się w Bielsku-Białej. To renomowany producent technicznych wyrobów włókienniczych, w tym lin polipropylenowych, poliestrowych, bawełnianych, poliamidowych oraz elastycznych. Firma Tech Band oferuje taśmy poliestrowe i polipropylenowe o różnej szerokości, różnej gęstości splotu i we wszystkich kolorach tęczy. Dużym atutem współpracy z tym przedsiębiorstwem są również konkurencyjne ceny produktów.

Klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze taśm i lin. Doświadczony personel podpowie, jaki wyrób włókienniczy sprawdzi się najlepiej do konkretnego przeznaczenia. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej firmy Tech Band, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat dostępnych produktów oraz zasad współpracy. Świat taśm jest ciekawszy, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, jak często z nich korzystamy podczas wykonywania codziennych czynności.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Piekarska 215
tel. 33 810 06 38
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz