Artykuł sponsorowany

Jakie systemy alarmowe można zamontować w domu jednorodzinnym?

Jakie systemy alarmowe można zamontować w domu jednorodzinnym?

Zabezpieczenie domu to jedna z najważniejszych kwestii związanych z ochroną domowników. W tym celu stosujemy odpowiednie drzwi zewnętrzne, okna, a także rolety przeciwwłamaniowe. Równie istotnym elementem jest system alarmowy. Alarm ma za zadanie ostrzegać przed niebezpieczeństwem, a często jego widok odstrasza włamywacza. Jakie rodzaje alarmów można zainstalować w domu jednorodzinnym?

Montaż instalacji alarmowej – dlaczego warto?

Podstawą do bezpieczeństwa domowników jest odpowiednie zabezpieczenie domu. Jedna z najskuteczniejszych ochron możemy uzyskać, montując system alarmowy, a także monitoring. Zadaniem alarmu jest reagowanie na określone zdarzenia alarmowe, np. niepowołane otwarcie okien i drzwi, stłuczenie szyby, ruch osób w danym polu widzenia czy niszczenie drzwi zewnętrznych. Po wykryciu takich zdarzeń system alarmowy sygnalizuje zajście za pomocą głośnego sygnału dźwiękowego oraz świateł. Alarm montuje się nie tylko w celu powiadomienia właściciela o rozmaitych zajściach, lecz również po to, by odstraszyć włamywaczy. Z tego względu instalacje alarmowe coraz chętniej są montowane w domach jednorodzinnych.

Jakie są rodzaje alarmów?

W trakcie wyboru alarmu dla domu jednorodzinnego najczęściej sprawdza się trzy rodzaje, które różnią się od siebie możliwościami. Pierwszy z tych systemów to standardowy alarm, którego montaż oferuje m.in. firma Instalglov Elektroinstalacje z Pułtuska w województwie mazowieckim. Charakteryzuje się on rozmieszczeniem czujników i detektorów we wszystkich pomieszczeniach w domu. Elementy systemu alarmowego są połączone kablami z centralą alarmową. Zaletą tego alarmu jest jego niska cena i wysoka skuteczność, aczkolwiek konieczne jest zamontowanie wielu kabli, dlatego ten system najlepiej wybrać, gdy budujemy nowy dom lub przeprowadzamy poważne prace remontowe.

Kolejnym rodzajem jest bezprzewodowy system alarmowy. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla istniejących budynków, ponieważ nie wymaga przeprowadzania kabli po całym domu. Poszczególne elementy łączone są drogą bezprzewodową, a do ich zasilania wykorzystuje się baterie. Zaletą tej instalacji jest łatwy montaż, lecz trzeba zwrócić uwagę na to, że transmitowane sygnały mogą być zakłócone lub przechwycone, przez co poprawne działanie alarmu zostanie zakłócone. Poza tym trzeba pamiętać o ładowaniu lub wymianie baterii w urządzeniach alarmowych.

Najbardziej zaawansowany jest System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN). Rozmieszczenie czujników pozwala na wykrycie każdego ruchu w obiekcie, a także poza nim. W trakcie włączenia alarmu, system wysyła sygnały dźwiękowe i świetlne, a informacje o załączeniu się alarmu otrzymuje właściciel domu i stacja monitorowania. Taki system alarmowy może być wyposażony w dodatkowe funkcje, które będą np. alarmować w przypadku próby wyważenia drzwi. Taki system posiada ponadto pilot napadowy, dzięki któremu można uruchomić alarm.

Opracowanie:
Pułtusk, ks. Skorupki 2
tel. 509 533 590
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz