Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety wynikające z posiadania monitoringu na prywatnej posesji i czy warto go zakładać?

Jakie są zalety wynikające z posiadania monitoringu na prywatnej posesji i czy warto go zakładać?

Najpopularniejszym sposobem na ochronę domu przed włamaniem są oczywiście systemy alarmowe. Obsługiwane przed profesjonalną firmę ochroniarską, mają wysoką skuteczność w zapobieganiu włamaniom oraz kradzieżom. Zdarza się jednak, że alarmy nie stanowią wystarczającej ochrony, zwłaszcza w miejscach odosobnionych np. ogromnych, wiejskich posesjach. Czy monitoring będzie w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem?

Zalety monitoringu w domu jednorodzinnym

Monitoring zwykle kojarzy się ludziom z przedsiębiorstwami oraz lokalami usługowo-handlowymi. Coraz więcej osób decyduje się na założenie kamer na prywatnych posesjach oraz w domach. Ułatwia to przede wszystkim identyfikację potencjalnego złodzieja oraz szybszą reakcję, zanim jeszcze alarm zostanie uruchomiony. Drugą ogromną zaletą jest możliwość obserwowania, co dzieje się w domu oraz na posesji, podczas twojej nieobecności. Przydaje się to szczególnie osobom, które pozostawiają koty i psy wewnątrz budynków – można obserwować ich zachowanie np. za pomocą aplikacji na telefonie.

Monitoring w domu jednorodzinnym umożliwia:

  • identyfikację potencjalnych włamywaczy,
  • obserwację zwierząt domowych,
  • szybką reakcję w przypadku pęknięcia rury wodociągowej lub pożaru,
  • zapewnienie bezpieczeństwa majątku podczas wyjazdów.

Warto zlecić założenie oraz kontrolę monitoringu profesjonalnej firmie, która zadba o odpowiednie rozmieszczenie wszystkich kamer oraz zajmie się kontrolą monitoringu podczas twoich wyjazdów. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się pilnowaniem domu i sprawdzaniem kamer np. wyjeżdżając na urlop. W okolicy Cieszyna dobrą firmą ochroniarską świadczącą usługi w zakresie alarmu oraz monitoringu posesji jest TiFOM 997.

Ile kosztuje założenie monitoringu i jak powinny być rozmieszczone kamery?

Jeśli decydujesz się na samodzielny montaż, powinieneś zwrócić uwagę na takie elementy, jak drzwi wejściowe, bramy garażowe oraz pomieszczania z nisko osadzonymi oknami, przez które bardzo łatwo można się włamać. Firmy ochroniarskie doskonale wiedzą, w jaki sposób rozmieścić poszczególne czujniki ruchu oraz kamery, dlatego warto skorzystać z ich profesjonalnej pomocy. Zwykle włamywacze postępują według stałych schematów, dlatego osoby pracujące przez wiele lat w ochronie są w stanie określić najbardziej narażone na włamania punkty w każdym domu. Cena założenia monitoringu zależy przede wszystkim od ilości kamer. Zwykle klient ma do wyboru kilka wersji, zarówno tańszych, jak i droższych marek. Na monitoringu nie warto jednak oszczędzać, gdyż im lepsza jakość kamery, tym łatwiej jest zidentyfikować później złodzieja.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz