Materiał Partnera

Jakie są zalety stosowania lemieszy kombinowanych?

Jakie są zalety stosowania lemieszy kombinowanych?

Wymogi związane z odśnieżaniem jezdni stają się coraz bardziej wymagające. Urządzenia do tego dedykowane muszą spełniać normy emisyjności spalin, hałasu oraz wpisywać się w wymagania związane z ochroną środowiska. Wyzwanie stanowi również dobranie narzędzi, które będą kompatybilne ze stanem technicznym dróg, a wszystkie te czynniki razem decydują o komforcie korzystania z dróg przez ich użytkowników.

Większa trwałość lemieszy kombinowanych

Stosowanie lemieszy metalowych pozwala uzyskać kompromis pomiędzy trwałością uzbrojenia pługu, a ilością wykorzystywanej do odśnieżania soli. Lemiesze metalowe oraz kombinowane charakteryzują się o wiele większą trwałością niż te, do których produkcji wykorzystywana jest guma. Eliminuje to konieczność częstej wymiany lub naprawy sprzętu. Charakteryzują się one również większą efektywnością i nie wymagają użycia dużych ilości soli, tłumaczą przedstawiciele dystrybutora lemieszy Kueper Polska.

Wpływ lemieszy na stan nawierzchni

Zarządcy miast pozostają jednak sceptyczni wobec stosowania lemieszy metalowych. Upatrują w nich zagrożenia dla jakości nawierzchni. Zapominają, że rozwój technologii, który nie ominął maszyn przeznaczonych do odśnieżania, dotyczy również produkcji nawierzchni, które dziś są o wiele lepszej jakości i charakteryzują się większą wytrzymałością. Efektywność odśnieżania wynika z technologii zakładającej połączenie metalowego kołnierza osłaniającego elementy gumowe, które pozwalają na dokładne odśnieżenie trudno dostępnych miejsc, bez uszkodzenia oznakowania.

Oszczędności wynikające ze stosowania lemieszy gumowo-korundowych

Wykorzystywanie lemieszy kombinowanych oraz poliuretanowych przekłada się na oszczędności związane z zakupem mniejszej ilości soli i paliwa. Jednorazowe odśnieżanie wykorzystujące wariant metalowy lub kombinowany jest równie efektywne, co kilkukrotny kurs z wykorzystaniem lemieszy gumowych. Drugą zaletą są korzyści ekologiczne. Stosowanie dużej ilości soli nie jest korzystne zarówno dla nawierzchni, jak i dla gleby oraz roślinności. Wiąże się także z koniecznością jej wydobywania. Problemy te można zminimalizować, stosując lemiesze kombinowane.

Opracowanie:
Kotlarnia, Gliwicka 15a lok. 4
tel. 604 176 066
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz