Artykuł sponsorowany

Jakie są typy lakierów samochodowych i jaki wybrać?

Jakie są typy lakierów samochodowych i jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lakierów samochodowych. Dzielą się one ze względu na połysk, czyli wygląd lub na skład substancji. Wszystko tak naprawdę zależy od klienta, czyli od Ciebie. To właśnie ty dyktujesz jaki lakier znajdzie się na twoim samochodzie. Dlatego wychodzimy Ci naprzeciw i przedstawiamy jakie są typy lakierów samochodowych, co je wyróżnia oraz czym kierować się przy wyborze odpowiedniego lakieru dla Twojego samochodu. 

Podstawową różnicą między lakierem a farbą jest płynność. Lakier samochodowy jest bardziej płynny od tradycyjnej farby. Lakier dodatkowo zapewnia ochronę przed działaniem szkodliwych czynników. Lakiery samochodowe różnią między sobą składem, wyglądem oraz odpornością. W procesie lakierowania samochodu, karoseria pokryta jest nie tylko raz wybranym lakierem. Całość procesu składa się na pokrycie całej powierzchni karoserii warstwą podkładową, która przygotowuje powierzchnię do właściwego lakierowania, warstwą malarską, czyli taką, która nadaje barwę oraz warstwą nabłyszczającą.

Rodzaje lakierów ze względu na wygląd

Obecnymi najpopularniejszymi lakierami są lakiery matowe, używane głównie przy lakierowaniu samochodów sportowych. Lakiery te wyparły barwy niemetaliczne, które kiedyś królowały na rynku ze względu na swoją wysoką twardość. Chcąc uzyskać niepowtarzalny i oryginalny wygląd, powinniśmy zastanowić się nad lakierem perłowym, które zapewniają efekt różnobarwnych drobinek. Z kolei jeśli zależy nam na wysokim połysku, odpowiednim wyborem będzie lakier metaliczny. 

Rodzaje lakierów ze względu na skład substancji

Rozmyślając nad wyborem nowego koloru dla swojego samochodu, warto zapytać się profesjonalnego lakiernika, jaki skład lakieru będzie najlepszy dla naszego auta. Najpopularniejszym lakierem, używanym przez lakierników jest lakier akrylowy, nakładany jednowarstwowo i utwardzany chemicznie. Innym popularnym lakierem jest produkt bazowy, który nakłada się z domieszką lakieru bezbarwnego i rozcieńczalnika. Jeśli zależy nam natomiast na środowisku, należy rozpatrzyć zastosowanie lakieru płynnego.

 Aspekty, którymi powinniśmy kierować się podczas wyboru lakieru.

Wiele osób przy wyborze lakieru na swój samochód, kieruje się wyglądem danego lakieru. Warto takżę zwrócić uwagę na inne, ważne aspekty. Lakier przez nas wybrany, powinien odznaczać się wysoka jakością, ochroną auta przed korozją i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli nie jesteśmy znawcami w tym temacie, możemy zapytać wybranego lakiernika, a on z pewnością nam pomoże wybrać odpowiedni lakier do naszego samochodu.  Wśród firm godnych zaufania, trzeba wymienić z pewnością Potrykus Ewa Usługi blacharsko-lakiernicze, w jej ofercie można znaleźć naprawy blacharsko-lakiernicze i inne usługi z zakresu lakiernictwa.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz