Artykuł sponsorowany

Jakie są sposoby na uszczelnianie podłoża?

Jakie są sposoby na uszczelnianie podłoża?

Budowanie na gruntach, które wyróżniają się różnymi parametrami, przysparza wielu trudności. Nie każde podłoże będzie odpowiednie na budowę. Co więcej, bardzo często pojawiają się różne problemy związane z gazotechniką. Doskonałym sposobem poradzenia sobie z kłopotami jest iniekcja strumieniowa - technika wzmacniająca i uszczelniająca grunt. Dowiedz się, jakie są sposoby na uszczelnianie podłoża.

Co warto wiedzieć na temat iniekcji strumieniowej?

Iniekcja strumieniowa wykorzystywana jest w budownictwie lądowym oraz działaniach określanych jako uszczelnianie nabrzeży. Zabieg polega na wzmocnieniu gruntu przez mieszanie go z zaczynem, który wtłacza się pod wysokim ciśnieniem. W konsekwencji dochodzi do rozdrobnienia gruntu przez strumień cementu bądź wody. Uzyskany w ten sposób kompozyt wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością, a przepuszczalność wzrasta maksymalnie. Warto wskazać, że jest ona uzależniona od klasy gruntu, rodzaju cementu i  mocy ciśnienia, które pozwala na wprowadzenie elementu do podłoża. W tej metodzie najczęściej stosuje się zaczyn cementowy, jednak można skorzystać z innych mieszanek, przygotowanych na bazie żywic syntetycznych – podkreśla specjalista reprezentujący firmę Hydromor, która świadczy profesjonalne usługi hydrotechniczne. W iniekcji strumieniowej używa się preparatów, które wpływają na przyspieszenie czasu wiązania.

Jakie zalety ma metoda iniekcji strumieniowej?

Iniekcja strumieniowa jet metodą uszczelniania gruntów, która pozwala na prowadzenie prac niepowodujących wstrząsów czy wibracji. Dzięki temu możliwe jest wzmocnienie gruntu, na którym występują różne przeszkody, na przykład fundamenty czy drewniane pale. W tym przypadku zadania mogą być realizowane w lokalizacjach z ograniczoną powierzchnią i wysokością, tj. tunelach lub piwnicach. Iniekcja strumieniowa zapewnia stworzenie wspomagającego zbrojenia kolumn.

Metoda ta jest stosowana w wielu krajach. W Polsce używana jest od kilkudziesięciu lat. Pozwala na uzyskanie wzmocnień gruntowych, zarówno w pracach lądowych, jak i wodnych. Ważne jest, by takie uszczelniania gruntów prowadzone były przez specjalistyczne firmy, które zatrudniają pracowników z dużą wiedzą i doświadczeniem. Do tego działania potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i odpowiednia aparatura.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz