Artykuł sponsorowany

Jakie są różnice między pralnią wodną a chemiczną?

Jakie są różnice między pralnią wodną a chemiczną?

Pralnia wodna i pralnia chemiczna różnią się między sobą zasadniczo – podchodzą do problemu zabrudzonych tkanin zupełnie inaczej, stosując odmienne metody, środki oraz sprzęt do osiągnięcia określonego efektu. Można rzec, że pierwsza z nich oferuje pranie bardziej tradycyjne, bowiem w zasadzie nie używa się w niej środków niedostępnych dla osób piorących w domu. Pralnia chemiczna wydaje się nowocześniejsza, gdyż pierze się w niej bez udziału wody, co ma znaczenie dla tych tkanin, które nie powinny mieć z wodą żadnej styczności.

Pranie wodne czy pranie chemiczne?

Jeżeli zamierzamy wyprać nasze tekstylia w profesjonalnej pralni, mamy zwykle do wyboru dwie opcje – pralnię chemiczną oraz pralnię wodną. Niektóre z placówek, takie jak ta prowadzona przez Usługowy Zakład Pralniczy Marek Sobczyk, łączą obie technologie prania, co zwalnia nas z konieczności wybrania właściwej pralni.

Sposób prania zostanie dobrany przede wszystkim do typu rzeczy, jakie dostarczymy na miejsce. W przypadku niektórych z nich kontakt z wodą jest po prostu wybitnie niewskazany. Należą do nich między innymi wyroby skóropodobne, skóra, wyroby z wełną czy pierze. Pozostałe tkaniny i materiały możemy z powodzeniem uprać bardziej klasyczną techniką prania wodnego. Oczywiście dobór metody powinniśmy pozostawić specjalistom, którzy wyzwania związane z praniem podejmują każdego dnia – to w ich rękach pozostawiamy swoje rzeczy, oczekując jak najlepszego efektu. W większości przypadków oddanie tekstyliów do pralni to dobry wybór, niezależnie od wybranej przez jej pracowników metody prania – efekt będzie znakomity.

Jak odbywa się pranie wodne, a jak chemiczne?

Pranie wodne odbywa się zasadniczo podobnie jak to, które możemy wykonać w domu. Oczywiście sprzęt używany do tego celu ma znacznie większe gabaryty oraz bardziej rozbudowane funkcje. Używa się także przeznaczonych do konkretnych rodzajów tkanin detergentów oraz środków piorących dostosowanych do ich specyfiki – na co w warunkach domowych po prostu nie możemy sobie pozwolić. Pralnia, która dziennie pierze dziesiątki ubrań stworzonych z tej samej tkaniny, ma dostęp do dokładnie dopasowanych do nich chemikaliów.

Pralnia chemiczna działa zupełnie inaczej – tutaj woda nie dotyka tkanin, natomiast zalewa się je specjalnymi rozpuszczalnikami organicznymi, co odbywa się w agregatorze chemicznym. Wykorzystywane do tego celu środki nie są dostępne w zwykłych drogeriach. Niezależnie od tego, czy odbędzie się pranie wodne, czy chemiczne, tkaniny są osuszane i prasowane – tak, byśmy otrzymali je w idealnym stanie.

Pralnia wodna i chemiczna

Usługowy Zakład Pralniczy Marek Sobczyk to profesjonalny zakład oferujący szeroki wachlarz usług związanych z praniem i pielęgnacją tekstyliów. W swojej ofercie posiada pranie wodne i chemiczne, czyszczenie odzieży, pościeli, ręczników, dywanów i wykładzin, a także maglowanie tekstyliów oraz maszynowe składanie ręczników. Ponadto firma specjalizuje się w czyszczeniu tkanin w pralnicy z barierą higieny. Zakład Pralniczy Marek Sobczyk obsługuje zarówno klientów biznesowych, jak i klientów indywidualnych.

Opracowanie:
Kołobrzeg, św. Wojciecha 9
tel. 94 351 76 09
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz