Materiał Partnera

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Ubezpieczenie na życie to podstawa w innych krajach, niestety w Polsce nadal mało kto na nie się  decyduje. Jest ono popularne w krajach, które są zdecydowanie bardziej rozwinięte. Nic dziwnego, w końcu pozwala ono zabezpieczyć wszystkie ważne wydatki na wypadek negatywnych losowych zdarzeń życiowych. Jakie są rodzaje ubezpieczeń? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Na czym polega ubezpieczenie ochronne?

Na samym początku warto zacząć od ubezpieczenia ochronnego. Czym się charakteryzuje? Dzięki składce, która jest przeznaczona na ochronę ubezpieczeniową (najczęściej to kwota w okolicach 100-150 złotych), klient dostaje prawo do świadczeń ubezpieczeniowych, które są znacznie droższe (często kilkadziesiąt tysięcy). Innymi słowy - jeżeli ubezpieczony poniesie śmierć albo w jego życiu zdarzy się coś niekorzystnego (np. długotrwała niezdolność do pracy), ubezpieczalnia wypłaca takie ubezpieczenie uprawnionym do tego osobom.


Należy pamiętać, że każda ubezpieczalnia oferuje różnego rodzaju oferty. Aby móc ją idealnie dobrać, powinniśmy udać się do firmy zajmującej się ubezpieczeniami. Podczas wizyty dowiemy się wszystkiego o interesującym nas pakiecie ubezpieczenia. Każda biuro ubezpieczeniowe ma cały szereg ofert, dzięki czemu jest w stanie dobrać ofertę do sytuacji finansowej każdego klienta. Z całą pewnością warto rzucić okiem na firmę Finanse i Ubezpieczenia MPelo, zlokalizowaną w Słupcy.

Na czym polega ubezpieczenie oszczędnościowe?

Teraz przejdźmy do następnego rodzaju ubezpieczenia na życie - ubezpieczenie oszczęściowe. Warto wspomnieć, że nie zapewnia ono w praktyce znaczącej ochrony ubezpieczeniowej ponad wartość oszczędności zgromadzonych na polisie. Klient w zamian za jednorazową wpłatę lub regularne składki nabywa jednostki w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych, które mają formę funduszy inwestycyjnych. Co to oznacza w praktyce? Jeśli ubezpieczony poniesie śmierć przed zakończeniem umowy, to osoby do tego uprawnione otrzymają wartość środków, które zostały zgromadzone na rachunku powiększoną o symboliczne świadczenia (100-200 zł). Natomiast w przypadku dożycia ubezpieczonego do końca umowy, wszystkie świadczenia, które zostały zgromadzone na rachunku, zostaną mu wypłacone.

Na czym polega ubezpieczenia mieszane?

Ostatnią z głównych grup jest ubezpieczenie mieszane. Innymi słowy - ochronno-oszczędnościowe. Jedną część to ochrona ubezpieczeniowa, natomiast drugą oszczędzamy na ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych. Warto wspomnieć o tym, że bardzo ważny jest odpowiedni wybór ubezpieczenia, tak, aby spełniało ono nasze oczekiwania i potrzeby.

Na sam koniec warto dodać, że przed wyborem rodzaju ubezpieczenia na życie, powinniśmy przemyśleć, które z nich będzie dla nas najkorzystniejsze, gdyż nasz wybór powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb.

Opracowanie:
Słupca, Kopernika 15
tel. 721 440 610
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz