Materiał Partnera

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Każdy z nas powinien mieć ubezpieczenie na życie. Niestety, jak narazie to są one mało popularne w Polsce, zdecydowanie większą powszechnością cieszą w krajach bardziej rozwiniętych. Pozwala ono zabezpieczyć wszystkie ważne wydatki na wypadek niekorzystnych zdarzeń życiowych. Wyróżniamy trzy rodzaje umów o ubezpieczenie na życie. W tym artykule postaramy się przybliżyć każdą z nich. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Ubezpieczenie ochronne

Zacznijmy o ubezpieczenia ochronnego. Cała jego składka jest przeznaczona na ochronę ubezpieczeniową, czyli klient w zamian za np. 200 zł miesięcznie zdobywa prawo do świadczeń ubezpieczeniowych, które mają znacznie wyższą wartość, np. 60 tysięcy złotych.

Jeżeli ubezpieczony poniesie śmierć lub wydarzy się jakieś niekorzystne zdarzenie takie jak np. niezdolność do pracy), wtedy ubezpieczyciel wypłaca je osobom, które zostały do tego uprawnione. Oczywiście, jeśli żadne z tych wydarzeń nie nastąpi, a ubezpieczenie wygaśnie, ubezpieczony nie otrzyma żadnych świadczeń.

Aby dobrać idealną ofertę ubezpieczenia do naszych potrzeb, możemy udać się do agencji ubezpieczeniowej, gdzie dostaniemy profesjonalne doradztwo i pomoc. Jesteśmy w stanie indywidualnie dobrać ofertę do potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów. Wybierzemy najbardziej korzystne rozwiązanie, aby nasi klienci byli w pełni zabezpieczeni. Agencja Imex to gwarancja wykonania usług na najwyższym poziomie. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, służących radą i fachową pomocą w doborze optymalnego dla klienta rozwiązania. Zapewniamy kompetentną i profesjonalną obsługę. - mówi Aneta Kozłowska z Multi Agencji IMEX.

Ubezpieczenie oszczędnościowe

Ten rodzaj ubezpieczeń ma charakter oszczędnościowy. Nie zapewniają więc w praktyce znaczącej ochrony ubezpieczeniowej ponad wartość oszczędności zgromadzonych na polisie. W zamian za jednorazową wpłatę lub regularne składki klient nabywa jednostki w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych, które są formą funduszy inwestycyjnych. Większość tego umów to ubezpieczenia na życie lub dożycie. To oznacza, że:

  • w przypadku śmierci przed zakończeniem umowy, osoby uprawnione otrzymają wartość środków zgromadzonych na rachunku powiększoną o jakieś symboliczne świadczenia (np. 100 zł)
  • w przypadku dożycia przez ubezpieczonego końca umowy, świadczenia o wartości zgromadzonych na rachunku środków zostaną wypłacone jemu i będą mogły posłużyć finansowaniu jakichś ważnych życiowych wydatków, np. własnej emerytury czy wydatków na dziec

Ubezpieczenia mieszane (ochronno – oszczędnościowe)

To już ostatnia grupa ubezpieczenia na życie - mieszane, inaczej ochronno-oszczędnościowe. To nic innego jak połączenie tych dwóch rozwiązań.  Za jedną część składki nabywamy ochronę ubezpieczeniową, a drugą część oszczędzamy na ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych. Przed wyborem ubezpieczenia warto się zastanowić nad tym, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby, aby móc idealnie dobrać ubezpieczenie.

Podsumowując, jak widzimy, wyróżniamy kilka rodzajów ubezpieczeń na życie. Każdy z nich wyróżnia się czymś innym, dlatego nasz wybór powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb.

Opracowanie:
Kielce, Warszawska 4a
tel. 41 344 30 04
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz