Materiał Partnera

Jakie są rodzaje oraz gdzie warto wykupić ubezpieczenia komunikacyjne?

Jakie są rodzaje oraz gdzie warto wykupić ubezpieczenia komunikacyjne?

Wszyscy właściciele samochodów a także innych pojazdów mechanicznych poruszających się po drogach dobrze wiedzą jak ważne jest ubezpieczenie OC, które jest jednym z elementów tak zwanych ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczenia komunikacyjne składają się z kilku rodzajów polis, które warto poznać dokładniej.

Co wchodzi w skład ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ubezpieczenia komunikacyjne to różnego rodzaju polisy, które dotyczą wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych niezależnie od tego czy jest to samochód, traktor czy na przykład skuter. Jak wiadomo, polisy tego rodzaju dzielą się na ubezpieczenia obowiązkowe oraz nieobowiązkowe, które możemy dobrowolnie i w dowolnym momencie wykupić. Dlatego właśnie w kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych dostępne są:

  • Ubezpieczenie OC - Jest to podstawowe i zarazem obowiązkowe ubezpieczenie z kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych. Rozwinięcie skrótu OC oznacza, że jest to tak zwane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dzięki czemu chroni ono kierowcę, który jest sprawcą wypadku na przykład od kary więzienia (tylko w momencie, gdy osoba ta nie była pod wpływem alkoholu bądź innych używek). Dzięki ubezpieczeniu OC osoby, które ucierpiały w wypadku bądź też ich samochód został uszkodzony otrzymują odszkodowanie pokrywające ewentualne naprawy a także leczenie.

  • Assistance - Pierwsze z kategorii dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, dzięki któremu podczas podróży możemy uzyskać bezpłatną pomoc drogową a w cięższych przypadkach transport lawetą do najbliższego warsztatu samochodowego. Ubezpieczenie assistance bardzo często gwarantuje nam również samochód zastępczy, który otrzymamy na czas naprawy naszego uszkodzonego pojazdu.

  • ·Auto Casco - Podobnie jak assistance tak i ubezpieczenie auto casco jest polisą dodatkową (bardzo często oferowaną w pakiecie z ubezpieczeniem OC). Jest to typ ubezpieczenia polecany szczególnie osobom, które posiadają nowe oraz stosunkowo drogie auta, ponieważ auto casco zapewni nam odszkodowanie zarówno w przypadku kradzieży jak i czynników, które w jakikolwiek sposób uszkodzą nasz pojazd (na przykład akty wandalizmu, pożar itd.), a także sfinansuje naprawę naszego auta w momencie, gdy to my jesteśmy sprawcą wypadku czy kolizji.

  • NNW - Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) również należy do kategorii polis dodatkowych, jednakże jest ono bardzo przydatne choćby ze względu na to, że umożliwia ono uzyskanie odszkodowania, którego wysokość zależy od procentowego zakresu uszczerbku na zdrowiu

  • Ubezpieczenie szyb samochodowych - Jest to opcja obejmująca odszkodowanie lub pokrycie kosztów napraw związanych z różnego rodzaju uszkodzeniami szyb samochodowych. 

Gdzie możemy kupić ubezpieczenie komunikacyjne?

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych dostępny jest w ofercie Multiagencji Ubezpieczeniowej Pogoda Ubezpieczenia, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych.

Opracowanie:
Rzeszów, pl. Wolności 15 lok. 4A
tel. 17 858 12 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz