Materiał Partnera

Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Nawierzchnia brukowa to znakomity wynalazek - jest odporna na wiele czynników (promieniowanie UV, bardzo wysoką lub bardzo niską temperaturę), łatwa do ułożenia, a przy tym świetnie pasuje do niemal każdej aranżacji. Kolejną niezrównaną zaletą jest to, że sprawdza się na najróżniejszych podłożach - suchym, gliniastym, wilgotnym. Aby jednak spełniała swoje funkcje, powinna być odpowiednio dobrana i ułożona zgodnie ze znajomością sztuki brukarskiej.

Rodzaje kostki brukowej

Kostki brukowe można podzielić ze względu na sposób produkcji lub materiały, z których zostały wykonane. Pierwsza klasyfikacja wyróżnia kostkę przemysłową i szlachetną. Druga - kostkę betonową i kamienną.

  • Kostka betonowa - jest najpopularniejsza i ma wiele zalet: jest odporna na różne czynniki atmosferyczne, trwała i łatwa w myciu. W związku z tym, że jest łatwa do ułożenia, jej zalety cenią brukarze np. z firmy Konrad Legutko Kml.
  • Kostka kamienna - jest również wytrzymała i odporna na czynniki atmosferyczne, lecz jej dodatkową zaletą są wysokie walory dekoracyjne. Różnorodność kostek kamiennych, ich kolorów, kształtów i faktur, pozwala na ogromną swobodę w aranżacji.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kostki?

Kostka brukowa powinna być dobrana do rodzaju powierzchni, intensywności ruchu oraz ogólnej wielkości podłoża. Kostki szlachetne, dekoracyjne, urzekają kolorami i formami, jednak za bardzo nie sprawdzą się w miejscach o dużej intensywności ruchu (np. podjazd, parking). Lepiej je przeznaczyć np. na ścieżkę do domu lub inne mniejsze powierzchnie. Do miejsc mocno uczęszczanych (np. chodniki miejskie, powierzchnie magazynowe, parkingi) jest polecana zwykle kostka przemysłowa.

Profesjonalne usługi brukarskie

Układanie kostki warto powierzyć profesjonalistom, np. z firmy Konrad Legutko Kml. Fachowcy są zaznajomieni z zasadami sztuki brukarskiej, a duże doświadczenie pozwoli na realizację nawet najtrudniejszych zleceń. Poniżej podpowiadamy czym się kierować przy wyborze firmy brukarskiej.

  • Opinie i rekomendacje. Jest to kwestia, na którą zwraca uwagę niemal każdy z nas. Zanim zdecydujesz się na brukarza, zorientuj się jakie ma opinie.
  • Specjalistyczny sprzęt. Jest to rzecz, która pozwala na terminową i rzetelną realizację zleceń.
  • Elastyczne podejście do klienta. Nie ma nic lepszego niż otwartość danej firmy nawet na najbardziej nietypowe zadania. Dzięki temu klient może poczuć, że każda jego wizja jest możliwa do realizacji.

Szeroka oferta. Jeśli dana firma oferuje szeroki zakres usług (np. usługi minikoparką, kopanie rowów, kopanie fundamentów) to będziemy mieli sprawdzonych fachowców, jeśli w przyszłości będziemy potrzebować innych usług ziemno-budowlanych.

Opracowanie:
Niedzica-Zamek, Cisowa 6
tel. 515 100 649
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz