Materiał Partnera

Jakie są przyczyny i objawy nowotworu żołądka?

Jakie są przyczyny i objawy nowotworu żołądka?
Rak żołądka jest jednym z najczęściej diagnozowanych wśród pacjentów nowotworów złośliwych. Zdecydowanie największy problem związany z tym schorzeniem dotyczy tego, że przez lata może się ono rozwijać kompletnie bezobjawowo. Jak to w przypadku nowotworów bywa, wczesne wykrycie kilkukrotnie zwiększa szansę na szybkie i bezbolesne poradzenie się z problemem. Na co zatem zwrócić uwagę, aby nie dać się zaskoczyć?

Najczęstsze przyczyny zachorowania na raka żołądka


Przyczyny pojawienia się komórek nowotworowych w naszym żołądku mogą być bardzo różne. Z pewnością warto wiedzieć o tym, iż niewłaściwie zbilansowana dieta składająca się głównie z produktów mięsnych, wędzonych, soli i pozbawiona świeżych owoców oraz warzyw, znacząco zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Z niezbyt miłą informacją muszą zapoznać się także nałogowi palacze wyrobów tytoniowych. Poranny papieros popijany czarną kawą to najprostsza droga do sprawienia sobie kłopotów.

Według badań przeprowadzonych przez specjalistów takie rozpoczęcie dnia sprawia, że podatność na chorobę staje się aż dwukrotnie większa. Oczywiście ogromną rolę odgrywają w tym przypadków predyspozycje genetyczne. Jeżeli zatem znane są nam w rodzinie przypadki zachorowania na raka żołądka, powinniśmy co jakiś czas poddać się specjalistycznym badaniom kontrolnym. Do przyczyn, czy też czynników ryzyka, lekarze zaliczają dolegliwości przewlekłe takie jak choroba Addisona-Biermera, choroba Menetriera oraz nieleczone zakażenie H. pylori. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Jakie są objawy raka żołądka?


Objawy nowotworu żołądka, jeżeli już występują, są dość łagodne. Niestety stwarza to dość spore prawdopodobieństwo, iż zostaną po prostu zignorowane. Łatwo pomylić je z objawami innych zdecydowanie mniej poważnych chorób. Niemniej jednak naszą uwagę z pewnością powinien zwrócić ból śródbrzusza i nadbrzusza – zazwyczaj niestały, związany głównie ze spożyciem jedzenia. Osoba chora z czasem traci swój dotychczasowy apetyt i bardzo szybko osiąga uczucie sytości. Absolutnie nie powinna nas cieszyć również szybka i raczej niewytłumaczalna utrata masy ciała. Pacjenci skarżą się także na problemy z niestrawnością, napady mdłości oraz wymioty, które u około 15% z nich przyjmują postać krwawą.

Jeżeli zatem czujemy, że nasz żołądek przestał funkcjonować w normalny sposób, a my sami borykamy się z coraz częstszymi napadami ogromnego dyskomfortu w obrębie jamy brzusznej, to jak najszybciej powinniśmy udać się do gastrologa. Aby zapewnić sobie kompleksowe podejście do sprawy, czyli wykonanie wszystkich specjalistycznych badań, szybkie postawienie diagnozy oraz wprowadzenie leczenia zasadniczego, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez specjalistów z Endogast. Nowotwór żołądka we współczesnych czasach wcale nie musi oznaczać wyroku. Jeżeli wykażemy się racjonalnym podejściem do diety, używek i trybu życia, możemy także znacząco ograniczyć ryzyko zachorowania.
Opracowanie:
Kielce, Zagórska 24 lok. 26
tel. 605 593 045
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz