Materiał Partnera

Jakie są najważniejsze rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Jakie są najważniejsze rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Każdy posiadacz samochodu czy innego pojazdu mechanicznego, którym porusza się po drogach, musi znać pojęcie, jakim są ubezpieczenia komunikacyjne. Są to oczywiście określone typy polis ubezpieczeniowych występujące w różnych formach, z których pewna część jest obowiązkowa, jeżeli chcemy móc swobodnie poruszać się naszym pojazdem. Poznajmy najważniejsze rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC i Auto Casco

Jedną z najważniejszych polis, jakie możemy spotkać w kontekście ubezpieczeń komunikacyjnych, jest niewątpliwie ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, bo taka jest jego pełna nazwa, ma za zadanie ochronić nas jako sprawcę kolizji drogowej przed skutkami prawnymi. Dzięki tej polisie unikniemy nie tylko wysokich kar oraz wizyt w sądzie, ale również przekażemy środki finansowe osobom przez nas poszkodowanym na naprawę pojazdu lub też leczenie w momencie, gdy na przykład kogoś przypadkowo potrąciliśmy w trakcie poruszania się po drodze bądź w samej stłuczce ucierpiał kierowca lub osoby będące z nim w pojeździe.

Dość ciekawym dodatkiem do ubezpieczenia OC jest niewątpliwie polisa Auto Casco, z której z kolei możemy już skorzystać dobrowolnie. Tego rodzaju ubezpieczenie zapewni nam odszkodowanie zarówno w sytuacji, gdy to my zostaliśmy uznani za sprawcę kolizji, jak również w momencie, gdy nasz pojazd zostanie skradziony bądź też uszkodzony w sposób kompletnie niezależny od nas. Do takich zdarzeń zaliczyć możemy między innymi różnego rodzaju akty wandalizmu czy też pożary lub wichury. Ubezpieczenie to jest zdecydowanie bardzo polecane dla osób, które posiadają bardzo cenne pojazdy, których koszty napraw są naprawdę wysokie.

Assistance, NNW i inne przydatne polisy

Poza wyżej wymienionymi przez nas ubezpieczeniami komunikacyjnymi mamy również wiele innych równie przydatnych opcji. Jedną z nich jest chociażby pakiet assistance, który zapewni nam holowanie do najbliższego warsztatu naprawczego lub też usługi napraw na miejscu (np. wymianę koła lub awaryjne odpalanie auta) w momencie, gdy nasz pojazd stanie gdzieś po środku drogi, co uniemożliwi nam dalszą jazdę. Ubezpieczenie NNW z kolei przyda nam się również w kontekście wypadków drogowych, ponieważ otrzymamy pełne odszkodowanie chociażby za uszkodzenia ciała. Szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy w ofercie firmy Eurobrokers Sp. z.o.o z Bydgoszczy, gdzie możemy liczyć na bardzo fachowe doradztwo. Zajmują się oni również ubezpieczeniami majątkowymi oraz zdrowotnymi i finansowymi.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Mostowa 2
tel. 52 322 70 01
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz