Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze naprawy hydrauliczne?

Jakie są najpopularniejsze naprawy hydrauliczne?

Każda instalacja hydrauliczna może ulec awariom. Z niektórymi usterkami możemy poradzić sobie samodzielnie, lecz niestety wiele z nich wymaga nawiązania kontaktu z fachowcem, który sprawnie usunie problem. Naprawy hydrauliczne możemy zlecić hydraulikowi, który dzięki swojej wiedzy i zapleczu technicznemu jest w stanie poradzić sobie z rozmaitymi problemami. Kiedy zadzwonić po hydraulika? Zobacz!

Zapchany zlew czy umywalka

Zdecydowana większość zleceń hydraulików dotyczy zapchania odpływu – czy to w umywalce, zlewie, prysznicu, czy sedesie. Najczęściej taka awaria wynika z winy samego użytkownika, który wrzuca do odpływu różnego rodzaju zanieczyszczenia, resztki jedzenia, czy włosy. Może to wydawać się poważnym problemem, choć często udaje się go rozwiązać samodzielnie za pomocą chemicznego środka do udrażniania rur czy przy użyciu przepychacza. Czasem jednak te sposoby okazują się bezskuteczne i konieczne jest wezwanie fachowca. Co więcej – w przypadku regularnego zapychania się rur odpływowych potrzebna może okazać się przebudowa instalacji.

Cieknąca woda z kranu

Chyba każdy choć raz zmagał się z tym problemem – irytujący dźwięk kapania wody z kranu może spędzać sen z powiek. Często jednak ignorujemy taką awarię, a to duży błąd, ponieważ nieszczelny kran może powodować utratę nawet 10 litrów wody w zaledwie 24h! Dodatkowo należy wiedzieć, że zwykle usunięcie tego kłopotu jest proste, bowiem wystarczy wymienić uszczelkę. W sytuacji gdy jednak to nie pomoże, to niezbędne może okazać się wezwanie fachowca np. z firmy Mo Ja Usługi hydrauliczne i ogólnobudowlane Janusz Moga.

Zapowietrzone kaloryfery

Hydraulicy bardzo często zajmują się także odpowietrzaniem kaloryferów. Gdy nasze grzejniki są zimne lub jedynie częściowo ciepłe, pomimo ich włączenia, to najprawdopodobniej są zapowietrzone. Ten problem zwykle dotyczy starszych, żeliwnych modeli. Zaufany fachowiec bez problemu poradzi sobie z przywróceniem pełnej sprawności instalacji grzewczej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz