Materiał Partnera

Jakie są najpopularniejsze kolory mebli wykonanych z litego drewna?

Jakie są najpopularniejsze kolory mebli wykonanych z litego drewna?
Meble z litego drewna mają swoje charakterystyczne, specyficzne dla każdego gatunku odmiany barwne. Jednakże w dzisiejszych czasach za pomocą specjalnych lakierów lub bejcy można nadać im dowolny odcień. Prezentują się one zdecydowanie lepiej niż sztuczne okleiny, nawet wtedy, kiedy wybierzemy nietypowe odcienie. Które wyglądają najlepiej i najestetyczniej ozdobią wnętrze Twojego domu lub mieszkania?

Najpopularniejsze kolory mebli drewnianych

Kolor mebli, tuż po jakości jest cecha, na którą najbardziej zwraca się uwagę podczas wyboru. Meble wykonane z płyty mogą mieć dowolną okleinę, jednak w odpowiedzi na potrzeby klientów, na rynku pojawiły się bejce umożliwiające producentom zmianę zabarwienia każdego gatunku drewna. Najpopularniejsze i najbardziej efektowne kolory mebli to:

  • Biały – żeby go uzyskać, konieczne jest zastosowanie kryjącej farby, dlatego jest raczej rzadko stosowany w przypadku mebli z litego drewna.
  • Naturalny – wygląd zależy od gatunku drewna, z jakiego zostały wykonane. Na wierzch stosuje się bejce bezbarwne, które nie zmieniają odcienia, a tylko nadają mu lekkiego połysku.
  • Dąb – bejce lekko żółtawy, mający imitować wysokiej jakości, stare drewno dębowe.
  • Kasztan – zabarwienie delikatnie brzoskwiniowe, jednak nie tak intensywne i jaskrawe jak mahoń.
  • Mahoń – kolor najbardziej intensywny z naturalnej palety barw. Ma ostry, rudoczerwony odcień.
  • Popielaty – szarawy, zdecydowanie jaśniejszy niż heban, jednak bardzo często z nim łączony, jako wstawki i elementy dekoracyjne.
  • Orzech – bardzo ciemny brąz, najczęściej stosowany w przypadku mebli wykonanych  w stylu klasycznym.
  • Heban – najciemniejszy odcień drewnianych mebli, często definiowany również jako czerń. W zależności od odmiany drewna oraz intensywności bejcy może wpadać w odcienie szarości lub brązu.

Jak wybrać kolor mebli?

Istnieją dwa podstawowe sposoby na dobranie koloru mebli. Pierwszym z nich jest wybór drewna, które będzie w kolorze zbliżonym do dodatków i koloru ścian. Jest to rozwiązanie dla osób, które odnajdują się w pomieszczeniach o stonowanej kolorystyce. Jeśli jednak uważasz, że tego typu rozwiązanie wygląda na mdłe i zbyt jednolite, powinieneś zdecydować się na drugi sposób – dopasowanie kontrastowe. Oznacza to, że meble powinny być w odcieniu przeciwnym niż reszta elementów wnętrza. Najczęściej stosowanym duetem są jasne, białe ściany i hebanowe mebel. Połączenie to wygląda luksusowo i bardzo elegancko.

Meble z litego drewna w szerokiej gamie barw można znaleźć u producenta, którego siedziba znajduje się w Makowie Podhalańskim. Firma Meble K&D specjalizuje się w produkcji zarówno pojedynczych sztuk, jak i całych zestawów, dostosowanych do indywidualnych preferencji każdego klienta. Do wytwarzania mebli stosuje się wyłącznie wysokiej jakości surowce, pochodzące z zaufanych źródeł.

Opracowanie:
Maków Podhalański, Wolności 244
tel. 889 113 144
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz