Artykuł sponsorowany

Jakie są najczęstsze objawy awarii rozrusznika i jak sobie z nimi poradzić?

Jakie są najczęstsze objawy awarii rozrusznika i jak sobie z nimi poradzić?

W sytuacji, w której uruchomienie silnika jest trudne lub wręcz niemożliwe, pierwszym podejrzanym staje się akumulator. I choć takie postrzeganie sytuacji często jest zgodne z prawdą, to okazuje się, że nie zawsze musi tak być. Różnego rodzaju problemy z rozruchem jednostki napędowej mogą wynikać z awarii czy też wadliwego funkcjonowania rozrusznika. Po jakich objawach można rozpoznać usterkę tego elementu i jak sobie z nią poradzić?

Awaria rozrusznika – 3 najczęstsze objawy

Uszkodzony rozrusznik z pewnością da o sobie znać. Jako że objawy awarii są bardzo charakterystyczne, to z ich rozpoznaniem nie powinni mieć problemu nawet mniej doświadczeni kierowcy. Po pierwsze, dość często można zetknąć się z sytuacją, w której po przekręceniu kluczyka – nie dzieje się zupełnie nic. W tym przypadku – jeżeli oczywiście jesteśmy absolutnie pewni, że akumulator jest odpowiednio naładowany – należy bliżej przyjrzeć się pracy rozrusznika, a precyzyjniej rzecz ujmując – uzwojeniom wyłącznika elektromagnetycznego.

Po drugie, za typowy objaw uznaje się również metaliczne odgłosy wydobywające się podczas próby uruchomienia silnika. Tutaj źródłem usterki mogą być uszkodzone styki włącznika elektromagnetycznego, które nie zamykają obwodu.

Wielu kierowców spotyka się także z trzecią z awarii, czyli z tzw. hałasującym rozrusznikiem. W zdecydowanej większości przypadków mamy tutaj do czynienia z uszkodzonymi lub nadmiernie zużytymi zębami w zespole sprzęgającym lub wyeksploatowanym zębami na samym wieńcu koła zamachowego. Co jeszcze warto wiedzieć?

Regenerować czy wymienić na nowy?

Jaki jest najprostszy sposób na to, aby zapomnieć o wszystkich problemach z rozrusznikiem? Oczywiście mowa tutaj o wymianie elementu na nowy. Dlaczego zatem stosunkowo niewielu kierowców decyduje się na takie rozwiązanie? Jak zwykle chodzi o cenę. Osoby, które chciałby się zdecydować na takie podejście do sprawy, muszą liczyć się z wydatkami sięgającymi od 400 do nawet kilku tysięcy złotych – w zależności od marki pojazdu. Pewnym rozwiązaniem pozostaje także zakup części używanych. Nigdy nie wiemy jednak, czy taki rozrusznik posłuży przez 2 tygodnie, czy też 2 lata.

Na całe szczęście rozruszniki bardzo dobrze poddają się procesowi regeneracji. Poszukując najlepszych ofert w tym zakresie z pewnością warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów z firmy Euroauto, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny, od lat zapewniają klientom obsługę na najwyższym poziomie. W zależności od stopnia regeneracji oraz producenta urządzenia, usługa ta najczęściej kosztuje od 100 do 400 zł.

Opracowanie:
Rzeszów, Trembeckiego 3
tel. 884 300 997
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz