Materiał Partnera

Jakie są metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Jakie są metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym?

Stan naszego uzębienia wpływa na samopoczucie oraz pewność siebie. Wiele osób już nie tylko przywiązuję wagę do utrzymywania zdrowych zębów, ale również ich wyglądu. Śnieżnobiały uśmiech to marzenie, które można zrealizować dzięki zaawansowanym oraz bezbolesnym metodom stomatologicznym. Rozwinięta technologia pozwala uzyskać zadowalające efekty w krótkim czasie, które mogą się utrzymywać przez około dwa lata.

Wybielanie pod lampą LED

Zabieg poprzedzony jest oceną stanu uzębienia pacjenta, po którym nakładany jest specjalistyczny żel. Jego pH jest dobierane odpowiednio do tego, jakie panuje w jamie ustnej. To bardzo ważne, gdyż niewłaściwe dopasowanie tego czynnika może spowodować uszkodzenie szkliwa. Przed naświetleniem diodową lampą, stomatolog zabezpiecza wrażliwe struktury dziąseł, a także usta pacjenta, tak aby światło oddziaływało wyłącznie na uzębienie. Zabieg przeprowadzany na przykład w Centrum Stomatologicznym New-Dent w Lublinie trwa około godziny. W tym czasie preparat nakłada się trzykrotnie, po czym aktywuje się go za każdym razem za pomocą wspomnianej lampy. Na sam koniec nakładany jest środek, mający na celu zmniejszenie wrażliwości zębów pacjenta. Efekty są widoczne natychmiast, a utrzymują się w zależności od sposobu odżywiania nawet do dwóch lat.

Laserowa zmiana kolorytu zębów

To oprócz metody opisanej powyżej najnowocześniejszy sposób na odzyskanie białego uśmiechu. Podobnie jak we wcześniej opisanym przypadku konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem oraz ocena ewentualnych ubytków w jamie ustnej. Zęby wraz z dziąsłami muszą być w pełni zdrowie, a także pozbawione kamienia. Dopiero wtedy można przeprowadzić wybielanie laserowe, które również polega na nałożeniu specjalnego żelu i jego aktywacji pod wpływem światła podczerwonego emitowanego przez laser. W wyniku jego oddziaływania można usunąć przebarwienia, a kolor zębów zostaje ujednolicony oraz rozjaśniony nawet o kilka tonów. Utrzymywanie zaleceń stomatologa przez dwa tygodnie po wykonanym wybielaniu pozwala na utrzymanie efektów przez mniej więcej dwa lata.

Biały uśmiech dzięki nakładkom

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym, po właściwej kontroli uzębienia pacjenta, pobiera się wyciski. Służą do wykonania indywidualnie wyprofilowanych szyn do aplikacji preparatu wybielającego. Środek również w postaci żelu pacjent aplikuje za pomocą strzykawki w zaznaczonych miejscach w nakładce, a następnie mocuje ją na zębach. Zaleca się jej noszenie przez dwie do czterech godzin dziennie z częstotliwością wskazaną przez dentystę. Pierwsze efekty będą zauważalne już po blisko dwóch tygodniach. Przedłużenie skutków zabiegu jest zależne tak jak i we wcześniejszych sposobach od stosowania „białej diety” przez dwa tygodnie od ostatniej sesji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz