Materiał Partnera

Jakie są główne błędy popełniane przy montowaniu grzejników?

Jakie są główne błędy popełniane przy montowaniu grzejników?

Odpowiedni montaż wszelkich instalacji w naszym domu, w tym grzejników, to klucz do niskich rachunków oraz oszczędności energii. Niestety często przedkładamy komfort oraz aspekty wizualne danych rozwiązań ponad praktyczność i ekonomię, przez co okazuje się, że finalnie narażamy się na większe straty finansowe. Zdarza się to także w sytuacji montażu grzejników. Jakich błędów należy unikać w tym przypadku?

Nieodpowiednie rozmieszczenie grzejników

Zdecydowanie najczęściej popełnianym błędem powodującym duże straty energii, jest nieoptymalne umieszczenie grzejników w miejscach, gdzie dochodzi do największych ubytków ciepła. Chodzi między innymi o lokalizacje nieopodal dużych przeszkleń i okien, a także za blisko parapetów. Niewłaściwym postępowaniem jest także zbyt bliskie umiejscowienie ich względem ściany, gdyż utrudnia to cyrkulację powietrza i przekazywanie ciepła. Problemem, który dodatkowo wpływa na zwiększenie strat, jest przykrywanie grzejników ciężkimi zasłonami i firanami, a także meblami, w tym obszernymi sofami.

Nieodpowiednie dobranie głowicy termostatycznej

Głowica termostatyczna to element, który odpowiada za regulowanie dopływu ciepła, a tym samym optymalizowanie temperatury panującej w konkretnych pomieszczeniach. Błędem w tym obszarze jest nieprawidłowe dobranie tego elementu co może powodować, że nie będzie dochodziło albo do domknięcia przy przepływie czynnika grzewczego, albo do zbyt wczesnego jego zamknięcia. Aby uniknąć tego typu problemów, konieczne jest odpowiednie sparowanie z zaworem lub wkładką termostatyczną, a przy doborze właściwych elementów mogą pomóc nam doradcy w tym zakresie. Taką firmą jest przedsiębiorstwo Wodgaz działające od 1993 w Wadowicach, gdzie możemy znaleźć wszelkie elementy do instalacji hydraulicznych, grzewczych, wodnych i nie tylko.

Brak inhibitora korozji

W przypadku instalacji wykonanej z miedzianych rur, które zostały połączone z aluminiowymi grzejnikami, powinniśmy dodać do układu tzw. inhibitor korozji, będący specyficznym środkiem chemicznym. Jego zadaniem jest chronienie elementów aluminiowych przed nadmiernym i przyspieszonym niszczeniem, co osiągane jest dzięki obecności biocydów, środków buforujących oraz substancji pomocniczych.

Prawidłowy montaż grzejników obejmuje kilka kroków, dzięki którym będziemy mieć pewność, że system działa w sposób efektywny, nie narażając nas na wysokie straty energii, a tym samym na zwiększone rachunki za ogrzewanie. Aby tego uniknąć, wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych błędów i bezwzględnie ich unikać na etapie wykonywania instalacji.

Opracowanie:
Wadowice, Łazówka 65
tel. 33 823 35 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz