Materiał Partnera

Jakie są etapy budowania galerii handlowej?

Jakie są etapy budowania galerii handlowej?

Budowa galerii handlowej składa się z kilku etapów. Jej życie rozpoczyna się już na etapie gruntu. Oczywiście inne spojrzenie mają na to klienci - dla nich centrum handlowe zaczyna żyć z momentem jej otwarcia. Inwestorzy wyróżniają trzy etapy: przygotowanie inwestycji, budowa, jak i przygotowanie centrum do otwarcia oraz funkcjonowania centrum na rynku. Czym wyróżnia się każdy z tych etapów? Sprawdziliśmy.

Pierwszy etap budowy galerii handlowej - jak wygląda?

Budowa galerii handlowej to dość skomplikowany proces. Zacznijmy od przybliżenia sobie tego, jak wygląda jej pierwszy etap. Składa się na niego przede wszystkim przygotowanie całej inwestycji. To właśnie w tym momencie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące gruntu. Na tym etapie wykonywane jest studium wykonalności projektu. Pozwala ono na dokonanie analizy technicznej, finansowej, rynku, a także samych konsumentów.

Drugi etap budowy galerii handlowej - jak wygląda?

Kiedy zakończyliśmy już wszystkie prace koncepcyjne i przygotowawcze, przyszedł czas na drugi etap budowy galerii handlowej. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że na ten etap składa się najwięcej prac. Najzwyczajniej w świecie mówiąc, jest najbardziej intensywny. To wszystko związane jest ze złożonością zadań, które trzeba zrealizować w terminie. Należy pamiętać, że wszystko powinno uwzględniać pracę wielu niezależnych podmiotów takich jak architekt, generalny wykonawca, podwykonawcy o stronie najemców, zespół odpowiedzialny za najem, jak i zarządzanie, agencja marketingowa, a także instytucje budowlane, które są odpowiedzialne za odbiór prac budowlanych.

Na etap drugi składa się nie tylko realizacja i nadzór prac budowlanych. Niezwykle istotne są także prace nad komercyjną atrakcyjnością projektu dla potencjalnych najemców i przyszłych klientów centrum.

Decydując się na wybudowanie galerii handlowej, powinniśmy wynająć do tego renomowaną firmę budowlaną, taką jak np. KOMA, która jest zlokalizowana w Toruniu. Wybierając firmę cieszącą się dobrą opinią, możemy być pewni, że zlecenie zostanie dopięte na ostatni guzik.

Trzeci etap budowy galerii handlowej - jak wygląda?

Trzeci etap cyklu to przede wszystkim funkcjonowanie centrum. To właśnie na tym etapie odbywa się weryfikacja rynkowa przez klientów, jak i samych najemców. Ta właśnie w tym momencie pojawiają się takie zadania jak zarządzanie wartością centrum, codzienna współpraca z najemcami, zarządzanie operacyjne i techniczne, czy opracowanie i realizacja strategii marketingowej.

Ostatni etap galerii handlowej - jak wygląda?

Ostatni etap budowy galerii handlowej składa się przede wszystkim z zadań, które są ukierunkowane na skuteczne otwarcie centrum. Możemy do nich zaliczyć koordynację prac najemców, opracowanie strategii marketingowej i kampanii otwarcia B2B i B2C, przygotowanie operacyjne, jak i wybór firm świadczących usługi w zakresie utrzymania porządku w samym centrum.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka etapów budowy galerii handlowej. Niewątpliwie każdy z nich jest bardzo ważny i intensywny. Jednak należy koniecznie pamiętać o tym, aby do realizacji całego zlecenia budowy wynająć dobrą firmę, dzięki czemu będziemy w pełni zadowoleni.

Opracowanie:
Toruń, Bolesława Chrobrego 14
tel. 566 234 921
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz