Materiał Partnera

Jakie rury osłonowe najlepiej zabezpieczą kable?

Jakie rury osłonowe najlepiej zabezpieczą kable?
Rury osłonowe są wykorzystywane podczas prac instalacyjnych w wielu różnych dziedzinach przemysłu – między innymi w instalacjach elektrycznych, telefonicznych oraz światłowodowych. Powinny być przede wszystkim wytrzymałe, aby dobrze zabezpieczały kable przed uszkodzeniem. Który rodzaj rur najlepiej sprawdzi się w przypadku twojej firmy i gdzie kupować, aby mieć pewność, że będą one najwyższej jakości?

Rury dwuwarstwowe karbowane

Pierwszy brany pod lupę typ rur to dwuwarstwowe karbowane, które są chętnie wybierane do budowy kanalizacji pierwotnej. Dwie warstwy sprawiają, że mają doskonałą odporność na zgniatanie. Karbowana warstwa wierzchnia poprawia wytrzymałość mechaniczną, dlatego warto wykorzystać je wszędzie tam, gdzie kable mogą być narażone na uszkodzenie. Wnętrze osłony jest gładkie, dzięki czemu kable łatwo przez nie przechodzą i nie są blokowane przez nierówną powierzchnię. Połączenie warstwy karbowanej i gładkiej zapewnia wysoką wytrzymałość i jednocześnie wygodne prace instalacyjne. Rury dwuwarstwowe karbowane można znaleźć w sieciach elektroenergetycznych oraz jako osłony chroniące kable sygnalizacyjne.

Rury jednowarstwowe gładkościenne

Drugim popularnym typem rur osłonowych są jednowarstwowe gładkościenne. Bardzo często wykorzystuje się je jako osłony kabli w warunkach terenowych, w sieciach elektroenergetycznych oraz przepustach pod szlakami komunikacyjnymi. Polietylen o sporej gęstości zapewnia wysoką wytrzymałość. Rury mają dzięki temu nie tylko wyjątkową sprawność izolacyjną, ale również bardzo długi okres eksploatacji. Oprócz standardowych typów można znaleźć również rury jednowarstwowe gładkościenne, które dodatkowo są odporne na promieniowanie UV.

Gdzie kupować?

Rur osłonowych jest oczywiście o wiele więcej i zawsze warto poprosić o radę przedstawiciela firmy, który zna się na rzeczy. Jednym z polecanych producentów rur osłonowych jest firma Wortex. Dlaczego warto korzystać z ofert zaufanych producentów? Przede wszystkim korzystają oni z wysokiej jakości materiałów, a swoje produkty wytwarzają z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Niestety, na rynku można znaleźć wiele rur osłonowych, które będą wykonane z kruchego tworzywa i już po kilku latach eksploatacji, konieczna będzie ich wymiana.

Podczas zamawiania rur osłonowych, zwróć uwagę na:

  • Średnicę – musi być zawsze dopasowana do średnicy kabli oraz ich ilości.
  • Tworzywo – powinno być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające czynniki środowiska.
  • Wykonanie – nie mogą zawierać błędów produkcyjnych, które osłabiają konstrukcję.
  • Typ – musi być wybierany indywidualnie, w zależności od wykonywanych prac instalacyjnych i potrzeb.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz