Materiał Partnera

Jakie rodzaje parapetów oferuje firma Geo-Mont?

Jakie rodzaje parapetów oferuje firma Geo-Mont?

Firma Geo-Mont ze Szczucina specjalizuje się w sprzedaży stolarki okiennej i drzwiowej pochodzącej od renomowanych producentów. Przedsiębiorstwo działa kompleksowo, oferując swoim klientom fachową pomoc w doborze i montażu drzwi, okien i parapetów. Jakie parapety wewnętrzne są dostępne w asortymencie firmy Geo-Mont? Zapraszamy do lektury!

Jakie są funkcje parapetów wewnętrznych?

Parapet to nierozłączny towarzysz każdego okna. Wiele osób traktuje je jako dodatkową powierzchnię do przechowywania lub ekspozytor na kwiaty doniczkowe, lecz podstawowa funkcja parapetów wewnętrznych jest o wiele bardziej istotna. Zabezpieczają one ściany przed zawilgoceniem spowodowanym np. parą wodną skraplającą się z szyb i zabrudzeniem z zewnątrz. Kurz i pył z łatwością przedostają się do pomieszczeń przez szczeliny okienne. Z tego powodu parapety trzeba czyścić o wiele częściej niż wszystkie inne powierzchnie w mieszkaniu. Podokienniki pomagają również w utrzymaniu prawidłowej cyrkulacji powietrza w domu. Nie bez przyczyny umieszcza się je nad grzejnikami. Ciepło emitowane przez kaloryfer odbija się od parapetu i kieruje w głąb pomieszczenia, co pozwala zminimalizować straty energii cieplnej. W końcu, jak podkreśla specjalista z firmy Geo-Mont, parapety wewnętrzne są ważnym elementem wykończenia wnętrz. Od tego, na jaki rodzaj parapetów zdecyduje się inwestor zależy, czy wtopią się one w tło, czy też będą przyciągać spojrzenia dekoracyjnym wyglądem.

Jakie rodzaje parapetów wewnętrznych oferuje firma Geo-Mont?

Omawiane przedsiębiorstwo ma w sprzedaży solidne i stylowe parapety wewnętrzne wykonane zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych surowców. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się parapety drewniane, które znakomicie komponują się z oknami wyprodukowanymi z tego samego materiału. Parapety z drewna to synonim elegancji. Dzięki nim wnętrza staną się przytulne i ciepłe. Osoby, które wolą bardziej surowy, lecz nie mniej luksusowy styl, powinny zwrócić uwagę na parapety wykonane z granitu i marmuru. Są one wyjątkowo wytrzymałe i praktyczne, ale przy tym dość ciężkie, dlatego wymagają specjalistycznego montażu. Fachowcy z firmy Geo-Mont przeprowadzą go wzorowo! Alternatywą dla parapetów z kamienia naturalnego są parapety kompozytowe produkowane z kamieni syntetycznych. Mają równie dobre parametry użytkowe, lecz są znacznie tańsze. Z kolei klienci szukający jak najbardziej ekonomicznych rozwiązań mogą zdecydować się na parapety z PCV. Nie są one szczególnie dekoracyjne, ale doskonale spełniają swoje podstawowe funkcje. Ponadto są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają cyklicznej konserwacji.

Opracowanie:
Szczucin, Kościuszki 61
tel. 608 624 680
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz