Materiał Partnera

Jakie rodzaje odpadów przyjmuje skup złomu?

Jakie rodzaje odpadów przyjmuje skup złomu?

Wszelkie skupy tworzyw wtórnych odgrywają niebagatelną rolę w procesie ochrony środowiska. Dzięki ich funkcjonowaniu mamy możliwość prawidłowej segregacji odpadów, co jest wymogiem narzucanym przez Unię Europejską. Jednym z takich miejsc są punkty skupu złomu, które umożliwiają recykling materiałów metalowych, nieznajdujących już zastosowania w codziennym życiu.

Metale kolorowe

Nazywane są inaczej metalami nieżelaznymi, czyli takimi, które nie stanowią metali lub stopów z żelaza. Są to chociażby miedź, cyna, nikiel, ołów, aluminium, cynk, a jeśli chodzi o stopy brąz oraz mosiądz. Charakteryzują się przede wszystkim wysokim przewodnictwem elektrycznym oraz cieplnym. Stąd też nietrudno odnaleźć tego typu złom w każdym domu, ponieważ to materiały powszechnie stosowane do produkcji urządzeń elektronicznych, grzewczych, energetycznych i telekomunikacyjnych. Ponadto ceny za tego typu metale w skupach są zdecydowanie wyższe niż za odpady żelazne. Inną cechą tych surowców jest ich połysk. Do selekcji w warunkach domowych można wykorzystać próbę termiczną lub magnes, aby wybrać przedmioty aluminiowe. Do wyrobów z metali kolorowych, które skupuje punkt złomu, należą miedzy innymi: części instalacji grzewczej, miedziane rury, kable oraz przewody, felgi, aluminiowe puszki, sztućce, zniszczone elementy biżuterii.

Złom stalowy

Dzieli się na dwie podstawowe kategorie. Pierwsza to przedmioty ciężkie, czyli na przykład: pręty zbrojeniowe, konstrukcje architektoniczne wykorzystywane przy budowie, grube rury. Druga zaś obejmuje wszystkie elementy, których grubość nie przekracza czterech milimetrów. Stawki za złom są uzależnione przede wszystkim od ilości oddanego surowca w skupie. Im więcej osoby zainteresowane dostarczają danych materiałów, tym mniejsze ceny będzie oferować punkt za ich sprzedaż. Niemniej jednak zawsze jest to sposób na nawet nieznaczne powiększenie domowego budżetu. To także okazja do zrobienia porządków w piwnicy. W dodatku w sposób, który nie zaszkodzi środowisku i da metalowym przedmiotom drugie życie pod inną postacią.

Niesprawne pojazdy

Zdarzają się sytuacje, że samochód w wyniku awarii lub uszkodzenia na skutek wypadku nie jest zdatny do dalszej eksploatacji. Z pomocą przychodzą właśnie punkty skupu, takie jak na przykład skup złomu Em-Stal zlokalizowany w Ostrówku-Kolonii. Sprzedając wrak w takim miejscu, możemy mieć pewność otrzymania stosownego zaświadczenia, które posłuży przy wyrejestrowaniu pojazdu w Wydziale Komunikacji oraz odzyskania niewykorzystanej składki ubezpieczenia OC. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi oraz lawetom skupy oferują odbiór nie tylko aut, ale także maszyn rolniczych bezpośrednio w miejscu zamieszkania klienta.

Opracowanie:
Ostrówek-Kolonia 23
tel. 723 852 240
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz