Materiał Partnera

Jakie palety lepiej kupować – nowe czy używane?

Jakie palety lepiej kupować – nowe czy używane?

Każdy przedsiębiorca prowadzący magazyn lub większą działalność wie, jak istotny jest dobór wysokiej jakości palet. To one pozwalają na przenoszenie produktów czy półproduktów, oferując bardzo dobre parametry nośne i możliwość efektywnego składowania. Posiadanie własnych palet to konieczność – z racji jednak, że rynek pełen jest nie tylko palet nowych, lecz także używanych, podjęcie odpowiedniego wyboru może być utrudnione.

Używane palety – przede wszystkim oszczędności

Zakup palet, szczególnie, jeśli dopiero zakładamy działalność, może wiązać się ze znacznym wydatkiem. Chcąc ograniczyć koszty inwestycji szukamy oszczędności we wszystkich obszarach. Jednym z niezawodnych sposobów jest zakup używanych palet, których koszt – zwłaszcza, gdy potrzebujemy wiele palet – jest znacznie mniejszy niż w przypadku palet nowych. Oszczędności dostrzeżemy oczywiście także wówczas, gdy nie chcemy wykraczać poza liczbę kilku palet, ale będą one wówczas znacznie mniejsze i być może niewarte zachodu. Dla pewności dobrze jest współpracować z firmą, która oferuje zarówno palety nowe, jak i palety używane – taką jak firma Solmar. Podjęcie decyzji możemy wówczas odłożyć na moment samego zakupu palet, wiedząc już, jakim budżetem dokładnie dysponujemy oraz jaka ilość palet będzie nam niezbędna.

Co podnosi koszt wdrożenia systemu paletowego w firmie?

Palety to oczywiście nie jedyny element systemu paletowego. Jeżeli chcemy wdrożyć go w swojej firmie, będziemy potrzebowali wózka widłowego – sam taki pojazd to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Do tego dochodzą specjalne regały pozwalające na przechowywanie palet wraz z zawartością oraz wózki ręczne. Wszystko to sprawia, że perspektywa zakupu używanych palet może wydawać się szczególnie kusząca. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że używane palety mogą nam posłużyć znacznie krócej – ich wytrzymałość jest wszak ograniczona. Tak jak każdy element wykorzystywany na co dzień w pracy na magazynie, także palety ulegają stopniowemu zużyciu. Jakkolwiek palety są bardzo trwałe i ich użyteczność nie maleje nawet przez wiele lat, musimy liczyć się z tym, że zakup używanych palet nie zawsze oznacza długoletnią inwestycję – z czasem konieczna będzie wymiana palet. Jeżeli chcemy, aby palety posłużyły nam jak najdłużej, powinniśmy zdecydować się na zakup nowych, z których z powodzeniem pokorzystamy nawet kilkanaście lat. Wynika to między innymi z daleko posuniętej standaryzacji – kupując nowe palety o określonych w normach rozmiarach i nośności możemy mieć pewność także co do trwałości każdej z nich.

Opracowanie:
Kielce, 1 Maja 136
tel. 609 111 608
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz