Materiał Partnera

Jakie okulary korekcyjne powinien mieć kierowca?

Jakie okulary korekcyjne powinien mieć kierowca?

Każda osoba prowadząca samochód, mająca stwierdzoną wadę wzroku, musi bezwzględnie korzystać podczas jazdy z okularów korekcyjnych. Istotną rolę odgrywa dobór komfortowych w użytkowaniu oprawek. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie stanowi powłoka antyrefleksyjna. Obecnie zakłady optyczne oferują także swoim klientom korekcyjne okulary przeciwsłoneczne.

Bezpieczne oprawki

Kształt oraz szerokość oprawek mają szczególne znaczenie w okularach korekcyjnych, których będzie używał kierowca. W żadnym przypadku nie mogą ograniczać pola widzenia – nie tylko na wprost, ale także po bokach. Tak więc oprawki powinny być odpowiednio dobrane do każdego pacjenta indywidualnie. Ich duży wybór można odnaleźć na przykład w zakładzie optycznym Sylwii Karwackiej, zlokalizowanym w miejscowościach Stęszew oraz Kórnik. Istotny aspekt to także ich wygoda, która ma także znaczenie w codziennym użytkowaniu poza prowadzeniem samochodu. Muszą być tak wyprofilowane, aby okulary nie zsuwały się samoczynnie, ale również nie powodowały nadmiernego ucisku w okolicy nosa oraz za uszami.

Właściwości szkieł

Okulary korekcyjne, z których kierowcy korzystają na co dzień, jak najbardziej mogą być używane także do jazdy samochodem. Warto jednakże zadbać o to, aby były to szkła antyrefleksyjne, których powłoka skutecznie eliminuje uciążliwe odblaski oraz poprawia kontrast widzenia. Specjalistyczne soczewki okularowe są także odporne na zabrudzenia, a przede wszystkim parowanie, co ma niebagatelne znaczenie dla bezpiecznego poruszania się samochodem na drodze. Dzięki takim wyborom zapewniamy ochronę nie tylko sobie, ale również nie narażamy innych uczestników ruchu. Oczywiście dobór szkieł musi być poprzedzony profesjonalnym badaniem okulistycznym.

Okulary przeciwsłoneczne

Kierowcy zobligowani do jazdy w okularach nie muszą rezygnować z ochrony przeciwsłonecznej. Najważniejsze, aby szkła chroniące przed promieniami słonecznymi posiadały także wszystkie właściwości korekcyjne. Nieoceniona okaże się powłoka polaryzacyjna, tłumiąca niekorzystnie wpływające na pole widzenia wszelkie odblaski. Mogą one pochodzić zarówno od promieni słonecznych, jak i świateł innych pojazdów na drodze. Poziom ich zaciemnienia oraz kolor dobierany jest indywidualnie.

Opracowanie:
Stęszew, Dworcowa 1
tel. 61 813 55 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz