Materiał Partnera

Jakie odpady drzewne znajdują się w ofercie przedsiębiorstwa „Emilia”?

Jakie odpady drzewne znajdują się w ofercie przedsiębiorstwa „Emilia”?

Przedsiębiorstwo „Emilia” od 1999 roku zajmuje się skupem i sprzedażą odpadów drzewnych. Firma działa na terenie województwa mazowieckiego, a zlokalizowana jest w Starym Jankowie. Wszystkie oferowane przez przedsiębiorstwo odpady drzewne pochodzą z tartaków, stolarni oraz działalności leśnej. Gwarantuje to najwyższą jakość surowców, co przekłada się na zaufanie klientów do firmy. Jakie surowce możemy nabyć w skupie prowadzonym przez pana Piotra Gierę?

Biomasa

Biomasa jest w pełni ekologicznym paliwem odnawialnym, które powstaje z resztek roślinnych i zwierzęcych. Zagospodarowanie odpadów w ten sposób pozwala na ich skuteczną utylizację oraz efektywne wykorzystanie. Biomasa może z powodzeniem służyć do ogrzewania budynków, choć warto zaznaczyć, że jej wartość kaloryczna jest znacznie niższa niż w przypadku np. węgla kamiennego. Oznacza to, że aby ogrzać dom tak samo jak przy użyciu paliw kopalnianych, musimy zużyć dużo więcej biomasy. Należy jednak podkreślić, że paliwo tego rodzaju emituje podczas spalania mniej zanieczyszczeń. W ofercie przedsiębiorstwa „Emilia” znajdziemy resztki poprodukcyjne do wytwarzania biomasy w formie stałej - pelletu i brykietu. Mowa tutaj o trocinach, wiórach czy zrębkach.

Zrzyna tartaczna

Zrzynę tartaczną można wykorzystywać na wiele sposobów. Im surowiec cechuje się wyższą jakością, tym większe jest jego zastosowanie. Zrzyna tartaczna –podobnie jak trociny- służy do produkcji brykietu i pelletu. Używa się jej również do tworzenia płyt pilśniowych i paneli podłogowych. Zrzyna tartaczna stanowi też doskonałą nawierzchnię na place zabaw. Można ją stosować zamiast trawy, piasku czy granulatu z tworzyw sztucznych. Surowiec ten wykorzystywany jest także do produkcji papieru i artykułów z nim powiązanych.

Trociny

Trociny to odpady poprodukcyjne o naprawdę szerokim zastosowaniu. Jako biomasa doskonale nadają się do ogrzewania budynków, natomiast wiele zalet niesie za sobą również wykorzystanie trocin w ogrodnictwie. Służą one jako ściółka dla roślin oraz nawóz użyźniający glebę. W wyniku rozkładu trocin gleba wzbogaca się o związki chemiczne, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Odpady drzewne tego rodzaju zabezpieczają też uprawy przed zabrudzeniem. Ma to duże znaczenie w przypadku plantacji truskawek, poziomek czy malin.

Transport wraz z załadunkiem

Przedsiębiorstwo „Emilia” posiada flotę pojazdów, która umożliwia bezpieczny transport odpadów drzewnych oraz ich sprawny załadunek i rozładunek. Dzięki temu kontrahenci nie muszą martwić się aspektem logistycznym współpracy. Odpowiednie zaplecze technologiczne pozwala firmie realizować wszystkie usługi terminowo i z dbałością o zadowolenie klientów.

Opracowanie:
Stary Janków 47
tel. 608 367 280
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz