Materiał Partnera

Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu?

Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu?

Salon to najbardziej reprezentacyjne z dostępnych pomieszczeń. Właściciele domów i mieszkań poświęcają wiele uwagi temu, aby była to przestrzeń urządzona zarówno praktycznie, jak i estetycznie. Ostatnimi czasy bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się wyznaczniki nowoczesnego podejścia do aranżacji wnętrz. O uzyskanych rezultatach decydują przede wszystkim odpowiednio dobrane meble. Czym zatem kierować się podczas zakupów?

Salon umeblowany w stylu skandynawskim

Jeżeli chcemy, aby nasz salon prezentował się nowocześnie i schludnie, to z pewnością warto zainteresować się ofertą mebli zaprojektowanych w stylu skandynawskim. Charakteryzują się one prostą, czystą i wyrazistą formą. Utrzymane są również w stonowanej kolorystyce. W zdecydowanej większości przypadków producenci stawiają na różne odcienie szarości, w tym przede wszystkim antracyt, choć oczywiście można spotkać się też z ponadczasową i elegancką bielą.

Meble tego typu mogą zostać wykonane zarówno z drewna naturalnego, jak i płyt MDF oraz HDF. Warto jednak zadbać o to, aby drewniane wstawki były dobrze widoczne. Stworzy to bardzo przyjemny i jednocześnie modernistyczny klimat, który zachwyci nawet najbardziej wymagających inwestorów. Meble nowoczesne powinny także zostać wzbogacone o elementy ozdobne. Z ich ilością nie należy jednak przesadzać. Mają one jedynie podkreślić wygląd, a nie go zdominować. W stylu skandynawskim często można spotkać się z zastosowaniem stali nierdzewnej, stali chromowanej oraz szkła. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Postaw na meble na indywidualne zamówienie!

Charakterystyczna estetyka to tylko jeden z istotnych wyznaczników stylu skandynawskiego. Równie wiele uwagi trzeba poświęcić kwestiom praktycznym. Zakupione meble powinny idealnie komponować się z dostępną przestrzenią i być tak funkcjonalne, jak tylko jest to możliwe. Założenia te bardzo trudno osiągnąć, decydując się na wybór mebli gotowych. Za znacznie praktyczniejsze rozwiązanie uznaje się wykonanie wszystkich elementów na konkretny wymiar. Zadanie to z pewnością warto powierzyć najbardziej doświadczonym specjalistom z firmy Lumo. Dlaczego?

Chodzi o indywidualne i kompleksowe podejście do inwestycji. Fachowcy zajmą się nie tylko zebraniem wszystkich niezbędnych pomiarów, ale także stworzą unikalny projekt. Dzięki temu klienci mają możliwość obejrzenia tego, w jaki sposób będzie prezentował się ich wymarzony salon. Ewentualne poprawki da się nanieść bardzo szybko, dzięki czemu czas realizacji usługi jest w pełni satysfakcjonujący. Meble w stylu skandynawskim to idealna propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na funkcjonalnym wymiarze estetki.

Opracowanie:
Białobrzegi 196
tel. 607 778 213
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz