Materiał Partnera

Jakie materiały stosowane są do ocieplenia poddasza?

Jakie materiały stosowane są do ocieplenia poddasza?

Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne – pokrycie dachowe musi być szczelnie pokryte trwałą izolacją termiczną. W tym zakresie specjaliści proponują wiele rozwiązań, dzięki którym uzyskać można optymalne warunki we wnętrzach i jednocześnie zapewnić oszczędności w kwestii zużycia energii cieplnej. Jakie zatem dokładnie metody ocieplenia poddasza rekomendowane są przez fachowców?

Wytrzymała pianka

Stale rosnącym zainteresowaniem w zakresie ocieplenia poddasza cieszy się pianka poliuretanowa. Izolacje natryskowe pianką PUR to metoda szybka i przede wszystkim precyzyjna, a sam materiał charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. Jest wytrzymały, lekki i niedrogi, jednak jego nałożenie może być zrealizowane wyłącznie przez specjalistów. Proponują oni dwa rodzaje pianki PUR: otwarto- oraz zamkniętokomórkową. W zależności od konkretnego typu obiektu i zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych fachowiec doradzi wybór optymalnego wariantu.

Ocieplenie poddasza w postaci pianki PUR eliminuje możliwość powstawania tzw. mostków termicznych, co również jest jej atutem. Tego typu metodę rekomenduje firma Izolacje Pluimers, która dla swoich klientów przygotowała rozbudowaną ofertę możliwości w zakresie ocieplenia poddasza. To bowiem nie tylko izolacja natryskowa pianką poliuretanową, ale także zastosowanie innych materiałów – jakich konkretnie?

Wiele możliwości ocieplenia poddasza

Popularną metodą izolacji termicznej poddasza jest aplikacja granulatu wełny. Wysoka odporność na wilgoć w połączeniu z doskonałą trwałością sprawiają, że rozwiązanie to również jest rekomendowane przez specjalistów. Ocieplenie poddasza można także wykonać za pomocą celulozy. Jest ono najczęściej wykorzystywane w pustkach oraz przestrzeniach zamkniętych, a do jego aplikacji stosuje się metodę iniekcji. Niekiedy jednak dach ze względu na swoją nietypową konstrukcję wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Jest tak chociażby w przypadku stropodachów niewentylowanych.

Taki rodzaj pokrycia wymaga zastosowania ocieplenia od zewnątrz. Najczęściej w tym zakresie stosuje się wspomnianą już piankę poliuretanową, która jednak dodatkowo musi być pokryta specjalną farbą czy lakierem. Do jej zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem promieni UV wykorzystuje się też elastomery poliuretanowe. Przed ostatecznym wyborem rodzaju ocieplenia poddasza należy decyzję skonsultować ze specjalistami. Pomogą oni nie tylko w aplikacji konkretnego materiału, ale także dopasują jego rodzaj do typu budynku oraz zastosowanego w nim pokrycia dachowego. W ten sposób ocieplenie będzie efektywne i zapewni oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej.

Opracowanie:
Kutno, Wojska Polskiego 10a
tel. 24 253 87 70
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz