Artykuł sponsorowany

Jakie maszyny dla przemysłu odzieżowego proponują producenci?

Jakie maszyny dla przemysłu odzieżowego proponują producenci?

Współczesnych klientów nie dziwią metki z napisem „made in China” czy „made in Bangladesh”. Przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i szyciem ubrań często korzystają z usług zagranicznych szwalni, optymalizując tym samym koszty produkcji. W Polsce to Łódź uchodzi za zagłębie tekstylno-odzieżowe. Niezależnie jednak, czy mowa o zakładzie szwalniczym działającym w Polsce, czy za granicą, to każdy musi być odpowiednio wyposażony. Jakich maszyn nie może zabraknąć w  nowoczesnej szwalni?

Maszyny – aby produkcja odbywała się sprawnie

Wszystkie dziedziny przemysłu korzystają z nowoczesnych maszyn. To nie przypadek. Dzięki urządzeniom praca odbywa się szybciej i sprawniej. Przemysł odzieżowy nie jest zatem wyjątkiem – aby w ciągu miesiąca możliwe było uszycie i spakowanie np. kilku tysięcy koszulek lub spódniczek, potrzebne są maszyny. Zastosowanie urządzeń w procesie produkcji ma jeszcze jedną zaletę – pozwala obniżyć koszty wyprodukowanych towarów. W efekcie klienci indywidualni płacą mniej.

Firm dostarczających maszyn dla różnych gałęzi przemysłu jest wiele. Jeżeli chodzi o te, które koncertują się na obsłudze przedsiębiorstw przemysłu odzieżowego, to należy wskazać m.in. na Somatex Trade s.c. M. Beczkowiak, J. Dychto z siedzibą w Łodzi.

Jakich maszyn nie może zabraknąć w nowoczesnej szwalni?

Przed rozpoczęciem szycia, konieczne jest wykrojenie z materiału poszczególnych części ubrania. Szwalnie utrzymują krojownie lub zlecają wykonanie takich prac zewnętrznym firmom. W krojowni nie może zabraknąć m.in.: nożyczek, krajarek, przeglądarek i znaczników tkanin.

W zależności od pomysłu projektanta, na T-shirt może zostać naniesiony nadruk. Szwalnia podejmująca się szycia koszulek z nadrukami musi posiadać na stanie specjalną prasę do druku transferowego, sitodruku lub prasę do termonadruku i klejenia.

Prasowanie, składanie to końcowe etapy produkcji odzieży. Maszyny dla przemysłu odzieżowego, które ułatwiają wykonanie tych czynności to m.in.: maszyny do prasowania przodów i pleców marynarki, stoły do rozprasowywania szwów i specjalne żelazka elektryczne do prasowania np. jedwabiu.

Wymienione maszyny to oczywiście nie wszystkie, które można znaleźć na wyposażeniu nowoczesnych szwalni. Wiele zależy od rodzaju szytych ubrań. Inne urządzenia są potrzebne w zakładach zajmujących się szyciem spodni, inne tam, gdzie prace koncentrują się na marynarkach. W każdym przypadku maszyny jednak ułatwiają pracę, a przy okazji pozwalają na precyzyjne wykończenie ubrań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz