Artykuł sponsorowany

Jakie lustro kupić do łazienki?

Jakie lustro kupić do łazienki?

Łazienka bez lusterka byłaby niekompletna. Jest to przedmiot, z którego korzystamy każdego dnia, kontrolując nasz makijaż, uczesanie czy czystość uzębienia. Lustro ułatwia nam wykonywanie niektórych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Stanowi też dekorację pomieszczenia oraz ma istotny wpływ na jego optykę. W sklepach znajdziemy wiele modeli luster łazienkowych.  Czym kierować się przy zakupie zwierciadła?

Jakie funkcje pełni lustro w łazience?

Jak już wspomniano, lustro przede wszystkim służy nam do przeglądania się. Żaden inny przedmiot  nie pozwala nam zobaczyć własnego odbicia w tak szczegółowy sposób. Oprócz tego lustro jest ważnym dodatkiem dekoracyjnym, który może podkreślać charakter aranżacji pomieszczenia bądź też stanowić jej główny element.

Pierwszym przedmiotem, który rzuca nam się w oczy po wejściu do łazienki, jest właśnie lustro. Wprowadza ono do wnętrza światło, a także sprawia, że łazienka wydaje się bardziej przestronna, niż jest w rzeczywistości. Zwykle montujemy zwierciadło nad umywalką, lecz coraz większym zainteresowaniem cieszą się lustra zajmujące całą ścianę lub jej część.

Jakie lustro kupić do małej, a jakie do dużej łazienki?

Urządzając małą łazienkę, musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Dla przykładu, jeśli dysponujemy małą i niską łazienką, powinniśmy pomyśleć o zakupie lustra pionowego, które wysmukli pomieszczenie. W przypadku, gdy łazienka jest wąska, lepiej zainwestować w zwierciadło poziomie. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup lustra na zamówienie. Taką usługę znajdziemy w ofercie firmy Bogdan Glass. Po zmierzeniu łazienki, specjaliści podpowiedzą, jakie lustro będzie pasować do niej najlepiej.

Większa łazienka to większe możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Rozmiar lustra nie ma dużego znaczenia i tak naprawdę możemy postawić na dowolny model. Zwróćmy jednak uwagę na to, by zwierciadło nie było zbyt małe, co w przestronnym pomieszczeniu będzie wyglądać dość karykaturalnie. W dużej łazience możemy pozwolić sobie nawet na kilka luster w różnych miejscach, dzięki czemu cała aranżacja będzie wyglądać ciekawiej.

Jaki kształt lustra wybrać?

Za najbardziej uniwersalne uznawane są lustra prostokątne bez ram. Doskonale dopełniają one każde wnętrze. Jednak nie wszyscy klienci cenią proste rozwiązania. Z tego też względu producenci luster oferują nam ogromny wybór kształtów i zdobień. W łazienkach eleganckich i awangardowych świetnie sprawdzą się okrągłe zwierciadła w ciężkich, złoconych lub posrebrzanych ramach. Z kolei kwadratowe lustro w prostej, drewnianej oprawie będzie prezentować się pięknie w łazience urządzonej w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Najważniejsze, by lustro tworzyło spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz