Artykuł sponsorowany

Jakie kursy dla operatorów urządzeń transportu bliskiego realizuje ośrodek AT?

Jakie kursy dla operatorów urządzeń transportu bliskiego realizuje ośrodek AT?

Wózki widłowe oraz innego rodzaju urządzenia transportu bliskiego są wykorzystywane głównie do transportowania różnego typu ładunków. Wykorzystuje się je w wielu branżach, ale ich obsługa nie należy do najprostszych zadań. Operator takich pojazdów musi być przygotowany do kierowania nimi w sposób bezpieczny i prawidłowy, dlatego istotne jest wzięcie przez niego udziału w specjalnym kursie. Jakie z nich organizowane są przez ośrodek szkoleniowy AT?

Kursy z zakresu użytkowania wózków widłowych

Wózek widłowy mimo swoich niewielkich rozmiarów może być wykorzystany do przenoszenia nawet stosunkowo ciężkich ładunków. Operator takiego pojazdu powinien mieć stosowną wiedzę z zakresu użytkowania urządzenia transportu bliskiego. Ośrodek szkoleniowy AT organizuje kursy dla kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym z wymianą butli gazowych. Na zajęciach uczestnicy otrzymują informacje m.in. na temat budowy tego typu pojazdów oraz ich obsługi. Podobne zagadnienia poruszane są na szkoleniach dla operatorów wózków specjalizowanych.

Mogą być one wyposażone chociażby w zmienny wysięg. Mowa o ładowarkach teleskopowych, których umiejętna obsługa wymaga stosownych kompetencji. Kursy organizowane przez ośrodek AT są wyczerpujące i bardzo dobrze przystosowują do pracy z urządzeniami transportu bliskiego – również w postaci wózków, w których wraz z ładunkiem podnoszony jest operator. Zachowanie bezpieczeństwa w tym wypadku jest kluczowe i to właśnie kwestie z tym związane są szczegółowo omawiane na zajęciach. Ośrodek AT przygotowuje też szkolenia dla osób chcących pracować na innych urządzeniach transportu bliskiego.

Co obejmują kursy dla operatorów żurawi i suwnic?

Praca na wysokościach zawsze niesie za sobą ryzyko. Stosowanie się do rygorystycznych zasad BHP to fundamentalna kwestia, o której powinien pamiętać m.in. operator żurawia. Nie bez znaczenia jest też precyzja, jaką musi wykazywać osoba odpowiedzialna za przenoszenie ładunków np. za pomocą HDS. Na kursach organizowanych przez ośrodek szkoleniowy AT uczestnicy są doskonale przygotowywani do pracy w trudnych warunkach – także na wysokościach i przy transportowaniu towarów ponadgabarytowych.

Do urządzeń transportu bliskiego zaliczają się również suwnice, wciągniki i wciągarki. Często używane są one w halach, magazynach, portach i zakładach produkcyjnych. Do ich obsługi poszukiwani są specjaliści, którzy swoje umiejętności mogą potwierdzić stosownym certyfikatem. Jego uzyskanie umożliwia wzięcie udziału w kursie dla operatorów urządzeń transportu bliskiego organizowanego przez AT – specjalistyczny ośrodek szkoleniowy. W ofercie tej firmy są też zajęcia dla operatorów podestów ruchomych, które potocznie określa się jako tzw. zwyżki.

Opracowanie:
Opoczno, Inowłodzka 11
tel. 44 736 13 77
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz